• ilk tanzim satış mağazası ankara’da kuruluyor, ikinci dünya savaşı sırasında kotayla yani diğer bir deyişle karneyle ekmek satışını acımasızca eleştirenler şimdi nerdeyse aynı usülle sebze meyve satacak
  • "sebze başı kilo kotası konulacak".

hayaldi gerçek oldu, resmen karneyle satış geldi. akp dönemi efsane olmaya devam ediyor.
  • bu rezil durumu birde müjdeymiş gibi halka duyurmaları çok enteresan.

tanım: çöken ekonomide millet açlıktan otoyolları kemirmesin diye, karneyle sadaka dağıtılması.
  • karneyle ekmek alınan dönemi her gün bir kepazelik gibi anlatan atv değil miydi? kınadığını yaşamadan ölmemek işte bu.
  • uzun vadede tekrar eski yönteme geçecek uygulama. üretici perakende satışla uğraşmaz, beceremez de zaten.
  • ne yaptığın değil nasıl yutturduğun önemli. 6 aylık maaşıyla - ki iki ayı vergidir- telefon alan zırtapozlar bunu hizmet olarak görecektir. iki kilo domates için girdikleri kuyruklardan selfi atarlar artık. çünkü o telefonun sağladığı zenginlik bunu gerektirir.
  • manav osman amca ucuza toplayıp millete pahalı satmasın diyedir kesin.

ama karneyle ekmek satıldığında bu acizliktendir. aynı mantık işlemez. akpli ikiyüzlülüğü bu mantığı gerektirir.

sizi bilmiyorum ama ben gerçekten eğlenmeye başladım. eğlenceli ülke vesselam.
  • akepe döneminde gerçekleşmiştir.

ortamlarda karne değil de kota dersin kim bilecek...
  • sonrasında sebze meyve kuyruklarının geleceğini müjdeleyen.
  • çok ilginçtir ki kesin çözüm olan üreticiyi desteklemek dışında her yolu deniyoruz. sanırım tanzim satış da işe yaramazsa sebzede gramaj düşüreceğiz.
hesabın var mı? giriş yap