şükela:  tümü | bugün
  • okumayı seven bir ekşi sözlük yazarı. hoşgelmiş. * *
  • bu başlığın altına kafasına esen her şeyi yazmayı düşünen kişi. bugün ahmed arif'ten bir şeyler yazmalı.

gelgelelim,
    beter, bize kısmetmiş.
    ölüm, böyle altı okka koymaz adama,
    susmak ve beklemek, müthiş.
    genciz, namlu gibi,
    ve çatal yürek,
    barışa, bayrama hasret,
    uykulara, derin, kaygısız, rahat,
    otuz iki dişimizle gülmeğe,
    doyasıya sevişmeğe, yemeğe...
    kaç yol, ağlamaklı olmuşum geceleri,
    asıl, bizim aramızda güzeldir hasret
    ve asıl biz biliriz kederi.
  • susmayı tercih eden biri.
    ne kadar iyi, ne kadar temiz olursan ol; insanlarin görmek istediğinden daha fazlası değilsindir. çok anlatmakta iyi bir şey değil, çok susmakta. hayata küsmeye de gerek yok. kendin için yaşamalısın, kendim için savaşmalısın. sen bir kere öldün oğlum, bir daha hiçbir acı öldürmemeli seni. kimse için değil, kendin için yaşa. ne de olsa her gelen gidecek mutlaka.
  • bir şeyler yazmayı seven biri.
    neden kendin gibi oluyorsun ki, neden başkaları gibi rol kesmiyorsun ki ? kötüyüz hepimiz. sen de, diğerleri de. kendini iyi biri sanıyorsun ama değilsin. hayatında bir şekilde var olan diğer insanlar da iyi değil. herkes bir yere kadar kullanır birilerini. kullanma süren bittiği zaman da atarlar bir köşeye. insanlar nankör bunu ögrenmen lazım bu yaşına kadar. rol yap diyorum sana çünkü olduğun gibi göründüğünde insanlar korkuyor. sana birinin de dediği gibi : 'yoğun yaşıyorsun her şeyi...' yoğun yaşama, boşver. saklamalısın kendini belkide. insanların duymak istediklerini söylemelisin. kimseye değer vermemelisin, değer veriyormuşsun gibi yaşamalısın. bu söylediklerim çok saçma gelecek sana biliyorum ama inan insanlar kötü. insanlar iyiliği değil, kötülüğü hatırlıyorlar. insanlar kötüye meyilli. bak çevrene azıcık, mutlu olanlar neden mutlu sence, kim gerçekten sadık sevdiklerine, kim sahici bir hayat yaşıyor sence ? düşündükçe anlayacaksın. yaptığın hiçbir şeyin bir anlamı yok. olmayacak da. bu hayatta herkes profesyonel yalancı. insan kendine yoğunlaşmalı, her şeye geç kalmadan.
  • burasını bir nevi günlüğü olarak kullanan kişi.
    tarifsiz bir mutluluk var bugün içimde. her şey o kadar güzel ki. huzur bu olmalı. mutluluk bu olmalı. her şey çok güzel görünüyor gözüme. aslında bayadır mutluyum ben. ara ara bunalsam da genelde mutluyum. hayat güzel. her ne kadar kızsam bazı insanlara da hayat onlarla da güzel. ama bugün burası bir başka güzel.
  • sözlüğü eskisi kadar sık kullanmayan kişi.

1- ellerimde sıcaklığını,
    kulaklarımda sesini,
    gözlerimde aksini,
    sokaklarda anıları bıraktın bana,
    giderken götürseydin onları da.

2- bu dünyanın bir sonu var,
    benim kıyametimin yok.
    her ses yitip gidecek koca boşlukta,
    benim çığlığım hep yankılanacak semada.

3- gitme diyemem ama kalırsan yüreğimi açarım sana,
    kal diyemem ben kimseye,
    yanımda olursan bir ömür kalırım yanında,