• kaz etini tatmak isteyenler için standart bir yer. yalnız müşteriye de kaz gibi davranmasalar daha iyi olurdu. bulgur üstüne kaz göğüs 35 tl.
  • kars şehir merkezinde demek isterdim ama zaten şehir ufak her yer merkez.

şehirde kaz yemeği yapan en ünlü restoran. aslında restorandan ziyade bir ev mutfağı havası hissetmiştim burada. nuran adında bir hanım abla'nın işlettiği bu restoranda denemek gerek kaz etini.

kaz yemeklerinin dışında yöresel diğer tatlar da sunuluyor.

http://www.karskazevi.com/
  • kaz yemek için geldiğinizde porsiyonunun 50tl olduğunu görünce tekrardan düşünmenize neden olacak mekan. menüde bir kaz butunu pilavın üzerine koyarak getirdiklerini söylüyorlar, devamında kazın 4te1ini getirdiklerini söylüyorlar. kazın 4 bacağı mı var soruma cevap alamadığım mekan. nasıl 4e bölüp but çıkardıklarını çözemedim. 50tl etmeyeceğini düşündüğüm için yemedim. piti denilen yemekten geldi masaya. bildiğiniz kuzu etli nohut yemeği. tek farkı safran eklenmiş olması. bildiğinden şaşma kuralını uygulayarak mantı istedik. çok ayrıcalığı olmasa da güzel. beklediğiniz mantı geliyor önünüze. dükkan sahibi her ne kadar güleryüzlü olsa da kızı olduğunu düşündüğümüz garson kızımız pek bi asabiydi
  • kars kazı ve yöresel yemekleri ile meşhur bir kars restoranı. kaz yemeği için şehirde kime sorsanız sizi zaten buraya yönlendireceklerdir.
    kaz yemeği, tuzlu ama yumuşak bir ete sahip. ayrıca kaz haricinde hıngel'i de denemenizi tavsiye ederim.

yemek sonrası çayımızı içerken restoran sahibi nuran teyze ile muhabbet sırasında, yaptıkları ve hoş sohbetiyle anlattıkları karşısında hayrete düştüm ve kendisini takdir ettim.
    karz kaz evini 2008 de açmış nuran hanım ve 2 kızı ile birlikte işletiyor. eşi ise kendi işinde gücünde... nuran hanım bu restoranla ufkunu dar tutmayıp, kars kazının dünyaya tanıtılması ve turizm unsuru olması amacıyla girişimde bulunuyor ve birleşmiş milletler ortak programı dahilinde "sürdürülebilir kars kazı projesini" hayata geçiriyor. ayrıca 2010 yılında "kars kazı yetiştiriciliği ve ırkını devam ettirme derneği"nin kuruluşunda öncü rol alıyor. karsta kurulması olası yetiştirme çiftlikleri için budapeştede kaz çiftliklerini gezerek, şartlarını inceliyor ama kendisi yine doğal olan, çiftlik yerine köylerde yetişen kazları tercih ediyor.
    kısaca, azimli ve başarılı bir anadolu kadını kendisi...

http://www.karskazevi.com/
    http://www.karskazi.com/tr/
  • evet bugün kaz evindeki kazlardan biri de bendim !
    nette yazılanlara bakarak gittiğimiz ancak taze olmadığı, ısıtılıp önünüze konulduğu her halinden belli, 100 gr bile et çıkmayan ve doyurmak için de değil de tatmanız için getirilen ve getirenin de umrunda bile olmadığınız lezzetten çok uzak bir mekan. nusret falan pahalı değil buralara bakarak çünkü kalite, tat, servis vs ile karşılığını aldığınıza sizi ikna edebiliyor. burası ise güzelim tarihi şehre ve güleryüzlü insanına ihanet edercesine size sadece kandırılmış hissiyatı veriyor. gelen kazın her neresi ise et yok resmen ve bunun karşılığında sizden 100 tl isteniyor.
    markette 1.5 tl, mekanlarda 3 tl olan ayran burada 9 tl.
    para köpeğiniz olsun da ablacım insanlara "aplat" hissiyatı yaşatıyorsunuz bu hoş değil.

mekan: 7/10
    lezzet: 3/10
  • kars’a gelmişken bir tadına bakayım dedim gözüme kaz evi çarptı öncesinde hiç araştırmamıştım,en fazla ne olabilir diye fiyat listesine bakmama gafletine düştüm bir porsiyon kaz bir porsiyon hengel bi kase yoğurt iki içecek 1120 tl tuttu ortada doyurucu bişey de yoktu kaz gibi yolunup çıktık
  • sarıkamış'a kayağa gitmişken bugün kars'a gidip kaz eti yemek için uğradığım mekan 800 tl bulgur pilavı ve kaz butu pahalı olduğunu bile bile denemek istedim sonuç tavuk etinden farksızdı

gel gelelim asıl konuya arkadaşımla oturduğumuz mekanda hesapları ödedikten sonra kesilen fişte ürün olarak unlu mamül (%1 kdv) olarak fiş kesilmiş farkettiğimde kars'tan çoktan ayrılmıştım mekana girdiğinizde duvarda kocaman ''çalışmak üretmek kazandıkça paylaşmak'' gibi süslü cümleler kurulmuş bu ne perhiz bu ne laha turşusu

duvardaki yazı görseli görsel

fişin görseli görsel

yemek görseli görsel

bununla ilgili olarak gerekli mercilere durumla ilgili şikayetleri oluşturacağımdan emin olsunlar.
  • pek bilmediğimizden netteki yorumlara bakarak buraya geldik. ilginç bir biçimde adı ' kaz evi' olan bir mekanda kaz eti hariç diğer yemekler gayet lezzetli. güveç kebap, mantı güzeldi. bulgur üstü kaz etinde kaz etleri bayağı dünden kalmış, az ısıtılmış tavuk eti formundaydı ve tadı aynı o sasılıktaydı. piti yemeği lezzetli, illa kaz yiyeceğim diyorsanız. yani en azından sıcak geliyor, ne yediğinizi anlıyorsunuz. ha, bu performansa o fiyatlar değer mi, pek sanmıyorum.
  • internet sitelerine erişimin bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu tarafından engellendiği sanırım kaz yemekleri satan bir restoran.
  • kapıdan girince sağda duran vitrin gibi yerin içindeki tabakta hülya avşar'ın hatıra yazısı var. duvarlarında da bir kaç ünlünün fotoğrafı bulunmakta. karsta gidilebilecek biryer bence. güzel.
hesabın var mı? giriş yap