şükela:  tümü | bugün
  • erkek kadın fark etmez kişisel gelişimini ve olgunluğunu tamamlayamayan insan davranışıdır.
    evet, kimse kimseyi beğenmek zorunda değildir, her mesaj atana cevap vermek zorunda da değiliz tabi ki ancak bunu meziyet saymak kendini rezil etmekten başka birşey değil kanımca.
    işbu entry kuyruk acısıyla falan yazılmamış olup toplumsal farkındalık amacıyla yazılmıştır.
  • (bkz: türk kızı) diyeceğim karışacak ortalık. sadece türk kızı değil aynı zamanda türk erkeği yani türk insanıdır. gerçi bizim zamanlarımızda pek yoktu, utangaçlık daha ağır basardı, utana sıkıla cevap verirdik ancak yeni nesil makarna ile beslendiği için sanırım ondan oldu bu son dönemlerde.
  • evet, olgun aklıbaşında insandır.
    sizler gibi beyni olması gerektiği yerdedi donunda değil!
  • türkiye gerçeğinin çok haklı bir dışa vurumudur, kadın erkek fark etmiyor, ülkede herkes kendinden daha aşşağıda gördüğünü ezme derdinde ve bunu da birşey başarmak zannediyor. bu ezmek bazen cevap vermemektir, bazen laf sokma teşebbüsüdür vs.
  • arada yazılan selam tarzı mesajlara ben de cevap vermiyorum, buyrun açıklayayım

her insan herhangi birisiyle konuşmak en azından sadece konuşmak bile isteyebilir, bunda hiçbir sakınca görmüyorum ve hatta güzel bir şey olduğunu düşünüyorum, ama sosyal medyadayız arkadaşlar, yani benim sadece ismini gördüğüm herhangi birisinin selamını almak veya nasıl olduğunu veya ne yapıyor olduğunu bilmek zorunda değilim, aynı şekilde her gelen mesajdan herkes ile hayat üzerine felsefe üzerine siyaset üzerine ve hatta moda üzerine(örnekler arttırılabilir) sohbet etmek fikir beyan etmek veya fikir dinlemek zorunda değilimdir. karşınızdakini hiç düşünmüyor musunuz?

belki sevgilisi var sorun çıkacak veya yeterince geniş çevresi var ve sohbet etmeye ihtiyacı yok veya benim gibi hiç çevresi olmayıp yine insanların fikirlerini ne yaptıklarını merak etmeyen biri olabilir...

he birinin yüzüne bir şey dersiniz takmazsa gerçekten saygısızdır yani öyle biriyle karşılaşırsanız zaten bir daha muhatap olmayın çünkü insan yerine konmak diye bir şey var. hepsini geçtim saygı var... he karşındaki sohbet etmek istemezse siz de saygı gereği kısa kesersiniz ve iki tarafta memnun ayrılır olaydan

ama dediğim gibi bu biraz "benle sohbet etmek zorundasın" mantığına evrilmiş, ama öyle bir şey yok, yani selam nasılsın napıyorsun tarzı aşamaları sürekli yaşayıp vakit kaybetmek zorunda değil kimse, evet bu da bir saygı gereğidir diye düşünüyorum

edit ben birde olaya en masum haliyle baktım, genelde bu mesajlar tanışıp kaynaşma amacıyla atılır ki ben sadece sohbet amacını anlattım, öbürü ve ilerisi de apayrı bir mesele

yani ben "şahsen" coolluk olarak görmüyorum, zaten tarzım değildir insanın insana üstünlük taslaması, mantıksal açıdan bakıyorum sadece, he bu coolluk sananların olmadığını göstermez, onlardan da çok var
  • aslında cevap vermeyenden önce cevap almayan cool sandığı için yerleşen bir durum.