• "esmer mavi gözlü kızlardan hoşlanır mısın" diyen esmer mavi gözlü kıza, "yok yea mavi göz sarışınlara yakışıyor" demişliğim var lan benim. yaptığım mallığı akşam yatmadan önce farkettim. jeton resmen marstan paraşütle iniyor.
  • şu an yalnız olmamın müsebbiplerinden biri de bu salaklığımdır. bir de anladıktan sonra nasıl davranacağımı bilememe salaklığım var ki evlerden ırak. çok dramatik aslında bakmayın böyle geçiştirdiğime. kaç aşkı ıskaladım böyle allah bilir. sanki herkesin doğuştan bildiği bir takım kurallar var da bir tek ben bilmiyorum. birinin sana aşık olduğunu nasıl anlarsın? hadi anladın diyelim, senin de boş olmadığını nasıl belli edersin? göz mü kırparsın? çapkın çapkın güler misin? tüm bu seremoniler olmadan direkt açılsa insanlar birbirine olmuyor mu ya? daha yazacaklarım var ama ekşi itirafa dönmesin diye susuyorum sözlük.

edit: gecenin köründe kıç kadar telefonla yazarken bir kaç tane imla hatası yapmışım. ahmetfirat, ornitin ve insight' a inceliklerinden dolayı teşekkür ederim.
  • fiziksel temas kuruyor mu?
    sizi övüp duruyor mu?
    onca insan varken sadece sizin yanınıza mı geliyor?
    sizinle yalnız kalmaya çalışıyor mu?
    konuşmalarınızı pür dikkat dinliyor mu?
    sizin için bir şey yapıyor mu?"bak hede aldım sen seviyorum demiştin" vs.

en az 3 tanesi evetse hayırlı olsun nur topu gibi sizden hoşlanan karşı cinsiniz oldu.

kolay gelsin.
  • -burty ya doğru söyle sen birisinden hoşlanıyorsun çok belli.

+kızım yok öyle bişe.

-valla sevgilin bile olabilir çok şüpheleniyorum.

+hakkaten yok.

-peki bişe soracam?

+sor bakalım.

-aynı sınıfta okuduğun birisiyle çıkar mıydın?

+(noluyorr lan!!! allahım... tahmin etmeliydim) ....
    +....(kalbim çarpıyor)
    +....(saniyeler geçmiyor)
    +....
    +senin gibi tatlıysa neden olmasın.

-eheheh, şirin.

şimdi bu hatunla evli ve mutluyum sözlük. onun ima ettiği tüm hoşlanma belirtilerine kurban olurum.
  • anlamamaktan ziyade kendini kandırmaktan çekinmektir.

hoşlanma belirtileri ne kadar somut olursa olsun ''yok ya, olmaz öyle şey'' diyerek geçiştirilir.
  • lisede ki benimdir bu.

kaybettigimiz bir sinif macindan sonra, sonradan benden hoslandigini ogrendigim guzel bir kiz gelmisti yanima ve bana ' kaybettiniz ama uzulme, en guzel sen oynamistin" demisti bana. ben de kizin benle tasak gectigini dusunup ' siktir git lan basimdan ' demistim. ben de az okuz degilmisim hani. bu arada bu anlamamak tamamen ozguven eksikligi nedeniyle yasanan bir durumdur.
  • anında anladığım için benim başıma gelmeyen eylem.

bir keresinde arkadaşım üstsüz fotoğrafını yollamıştı. ben de yanlışlık oldu herhalde diyip silmiştim. kız utanmasın diye lafını da etmedim. niyeyse o günden sonra kız bir daha benle görüşmedi. bir yerde hata yapmış olabilirim. sanırım kıza fotoğrafı sildim merak etme demem gerekiyordu. şimdi düşününce bakıyorum da ayıp olmuş.
  • "erkek arkadaşım yok" diyerek gülümseyen kıza "gülüp geçme bence, bu yaşta mutlaka olmalı" demişliğim var.
  • bu konuda benden daha mali az bulunur sanirim.

bundan 8-9 sene evvel, sevgilimle yeni ayrildigim donemdi. o zamanlar da uzaktan gorup cok begendigim bir kiz var ama kiz baya huysuz, zaten ayrilik sonrasi sendrom yasiyorum moralim bozuk falan bir cok mutlu bir cok mutsuzum. hani ulan artik tum kizlar benim denilen sonra da hasstir ya gul gibi sevgilim gitti aq diye devam edilen surec.

neyse biz bu kizlar cok alakasiz bir sekilde tanistik, konustuk falan. sonra yazin ortasinda kiz surekli tum yemeklerini benimle yemege basladi. etrafimizda pek insan yok diye dusunuyordum, sonra bana durup dururken hediyeler almaya basladi, once oyun hamuru, sonra mumlar, sonra da guzel bir sise sampanya. tabi bu kiz aliyor ama o zamanlar ben de bir kosusturmaca icindeyim, aksam geliyorum masanin ustune koyuyorum bu esyalari. hic aklimdan bir sey gectigi yok ama kiza da icten ice baya sevgi duyuyorum. bir aksam ayaklarimizi uzatmisiz bogaza karsi otururken, cok usudu ellerim dedi, bak dedi, ellerimi tuttu, hakkaten de cok soguktu. tuttu birakmadi elimi yarim saat falan, ben de abi eli soguk isitiyorum falan diye dusunuyorum, valla nasil malsam hicbir seyin farkinda degilim.

sonra sampanyayi naptin dedi, duruyor ya ozel gunler icin falan dedim. aklimdan da yilbasi ne patlatirim onu falan diyorum. sonra bir seyler icsek mi dedi. ben de usudu falan diye kahve ya da sicak cikolata soylemistim hatirlamiyorum. sonra gece cok gec oldu, bende kalabilirsin falan muhabbetleriyle bende kaldi.

kendi yatagimi hazirladim kiza, ben de salona gittim. yarim saat sonra falan beni cagirdi cok usuyorum dedi. ben de yaz gunu ne usumesi hasta oldun falan diyorum ama nasil uykum var, yanina yattim. kiz sarildi bana, isinayim biraz falan dedi. yarim saat boyle uyuyorum, uyaniyorum, mal mal konusuyorum falan. sonra da kiz uyuyunca ustunu orttum kalktim gittim salona.

sabah dusumu aldim, esyalarimi girdim odamdan aldim, kizin yuzune baktim, izledim biraz, ne guzel diye dusundum, benim evden cikmam gerekiyordu. ama gec kalayim bugun dedim, portakal siktim, omlet yaptim, ekmekleri dilimledim, kahvaltiyi bir guzel hazirladim, sonra da gidip kizi basindan operek ciktim evden. bir saat sonra da mesaj attim portakal suyunu ic, c vitamini diye.

ne oldu sonra, kiz bana garip garip davranmaya basladi, bir cok samimi bir cok uzak. ben ondan hoslandigimi soyledim, mal misin dedi, oluyordum ben senin icin bana cok uzak davrandin dedi. yanima yattin opmedin dedi, elimi tuttun biraktin dedi, icelim dedim sicak cikolata ismarladin dedi. got gibi kaldim, kaldim, bildigin kaldim yani.

sonra da ne yaptiysak olmadi, once 3 ay, 6 ay, 1 yil arayla bulustuk, sonra 2 senede bir mesaj atiyordu, son 2 senedir tik yok, gecen linkedinde taniyor musunuz diye yanda gozuktu, baktim yurtdisindaymis, mesaj atar mi bir daha bilemem ama cok mal oldugumu bilirim.
  • eğer bir kadının sizden hoşlanıp hoşlanmadığından emin olamıyorsanız, hoşlanmıyordur.
hesabın var mı? giriş yap