şükela:  tümü | bugün
  • karşı cinsin yanında sevgilisi varsa tokalaşmayan erkektir. sevgilisi yanlış anlar , olay çıkar , ortam gerilir , burası turkıye.
  • sağlık, inanç vb. özel bir durum söz konusu değilse erkek olmayan erkektir. tokalaşmak güzeldir, ilişkiye anlam katar, şevk katar.
  • ıkı sekılde dusunurum.sevgilisi var ise ve gercekten kendı kız arkadasının karsı cınsle tokalasması hosuna gıtmedıgınden tokalasmaması guzel ama diger turlu erkek dedıgın ozguvenlı ve daha atılgan olmalı tokalasmalı kendıne gore dogru olanı yapsın kısaca
  • rus erkeklerinin tamami. is toplantisina geldiklerinde bile sadece ortamdaki erkeklerle tokalasirlar bayanlarin ise hatirlarini sorarlar. eger samimi bir arkadasi ise sadece karsilastiklarinda sarilma veya yanaktan bir opucuk olur.
  • karşısına çıkan her kadın hakkında ahlaksız şeyler düşündüğünden dolayı, elini uzatmayan erkek.
    bu durum karşısında tabiki, elini uzatıp da karşılık bulamayan, eli havada asılı kalan ve sonrasında nasıl davranması gerektiğini bilemeyen dumur kadın ortaya çıkıyor.
  • "elimi sıkmayan adam! sanmam ki taşları ayrımcılıkla döşenmiş bir patika olsun buradan cennete uzanan..." (bkz: şehrin aynaları)
  • halamın oğludur.
    ergenken en yakın arkadaşı caminin imamıydı öyle diyeyim anlayın.

nişanımda mecburiyetten çağırmıştım bunu belki insan içine karışır da bi aydınlanma yaşar diye. olmadı, olduramadık. eşimin sülalesinde ne kadar bayan varsa nişan töreni icabı ve insan evladı oldukları için dostça uzattıkları elleri bir bir geri çevirerek beni kepaze eylemiştir. bana tek faydası oldu. onun gibi olmanın ne kadar rahatsız edici olduğunu fark ederek 'dinci'lerden iyice uzaklaşmamı sağladı. her zararlının bir yararı var demek ki.
  • beyin ölümü gerçekleşmiş erkektir.
  • kuşu ötmeyen canlı
  • sapıktır. karşı cinse eli değse cinsel yönden etkilenebileceğini düşünecek kadar hastalıklı bir düşünce yapısına sahiptir.