şükela:  tümü | bugün
  • yobazlığın dibine dibine vurmuş olup en masumane insan faaliyetlerinden birisini gerçekleştirmekten dahil olduğu inanç sisteminin anlaşılmaz kıstasları sebebiyle imtina eden, neden diye sorulduğunda ise papağan misali hep bir ağızdan inançları gereği olduğunu iddia edip oysa ki cahilliğin ve geri kalmışlığın tescili bir eylemi gerçekleştiriyor olduklarının ya farkında olmayan ya da öyle davranan insanlardır.

    yatağa girmek demek illaki sevişmek demek değildir. kardeş kardeş yatabilir bir kadın erkekle ve bir erkek kadınla ya da her iki cins hemcinsleriyle. yok yatılmaz diyenler art niyetli fesatlardır. akıllarında başka düşünceler vardır. kendilerine güvenemezler. olur da karşı cinsle aynı yatağa girerler ise bilinçaltlarına ittikleri niyetlerin yüzeye çıkmasından çekinirler. bundan dolayı da dinen yasak gibi bir argümana bel bağlarlar.

    oysa insanlık bunu gerektirir. neden ? çünkü değer verildiğinin bir göstergesidir bu. değer verdiğin ile hiç hesapsız yatağa girmek ve bir şeycikler olmayacağını bilmenin huzuru içerisinde olmak ne büyük bir mutluluktur. he taraflar razı ise bir şeyler olabilir ama değilse zaten olmaz. razı olunmadığı halde olursa bir şeyler ondan da tutucu kesin sorumludur. her daim olduğu gibi.
  • (bkz: kapıcı dairesini su basmış, maraş'lı izzettin abi'nin eviniz de kalma isteğiyle göte kaçacak başlık)