şükela:  tümü | bugün
  • çözümü hala bulunamamış problem.

dar bir alanda yürürken erkekle karşı karşıya gelen kadın asla kendini yana çevirerek ya da kolunu sabit tutarak rahat geçişi sağlamaz. bunu hep erkekler yapar. üstelik bunu sadece havalı genç kadınlar "ben ne verecem be yol, kendi çekilsin" düşüncesiyle değil teyzeler ve henüz kadın olduğunun farkında olmayan kızlar da yapar.

kadın genetiğiyle alakalı bir durum sanırım. aniden yana dönünce ölüyorlardır belki. belki de çarpma sensörleri devre dışıdır, olayın nereye varacağını kestiremiyorlardır. allahtan erkekler trafik direklerinden daha akıllı da tatsız olayların yaşanmasına mahal vermiyorlar.

her ne sebebi olursa olsun kötü olan bu özellik derhal masaya yatırılmalı.
  • bana kadın olmadığımı gösteren genelleme. halbuki hep kadın gibi yaşamıştım.
  • problem bence yol vermek değil. bizim karşıdan karşıya geçmeyi bilmiyor olmamız. düşünün ki bir sürü insanın bir anda karşıdan karşıya geçeceği bir yoldasınız. yeşil ışık bekliyorsunuz. normalde olması gereken nedir? herkesin kendine göre sağ tarafta durması ve milletin birbiriyle çarpışmadan hatta karşı karşıya dahi gelmeden hızlıca yolun diğer tarafına geçmesi. bizde olan durum ne peki? kaos! olmaması gereken bir şeyde yanlışlar arıyoruz düzeltmeyi önermek yerine...