şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bilmiyorum bu başlık anlatmak istediğim şeyi ifade edebiliyor mu ama şöyle anlatayım; şimdi mesela hoca 15 dakika gelmediği zaman ders düşer ya, bunun kesin bir başlığı falan vardır, onu bulup şuraya yapıştırayım... evet buldum: (bkz: hoca 15 dakikadan fazla gecikirse ders düşer) devam ediyorum, hoca 15 dakika gelmeyince ders düşer hani. çünkü hoca gelmeyecekse öğrencinin ders saatinin sonuna kadar orada kalması düşünülemez. öğrenci mal mı kardeşim? saatlerce hocanın sikinin keyfini bekleyecek hali yok.

işte bunun gibi diyelim ki iki kişi arasında bir ilişki var. bunlar a ve b olsun. a kişisi b kişisine onunla sevgili olmak istediğini söyledi. b kişisi bunu kabul etti. a ve b kişileri sevgili oldular. takıldılar ettiler ve sair, gel zaman git zaman bunlar birbirine yazmamaya başladı. a b'ye yazmadı, b de a'ya yazmadı. yazmadıkça yazmadı. işte bu yazmama durumunun neticesinde ilişkinin ortadan kalkması için geçmesi gereken süreden bahsediyorum.

bence bu süre bir hafta olmalıdır. yani bunu kabul edersek aradan bir hafta geçtikten sonra manitanızdan hiç haber almadıysanız artık yeni manita adaylarına yürürken aldatmış sayılmıyorsunuz. bu süreyi bir standarda bağlarsak herkes de gönül rahatlığıyla ilişkisini ilga olmuş farz edebilir, ilişkiler istenmeyen konuşmalara gerek kalmadan otomatik olarak sonlanır. (yine de önce iletişim arkadaşlar. insanız; bunun nimetlerinden yararlanalım.)