şükela:  tümü | bugün
  • yürek yemiş olmayı gerektiren fantastik eylem.
  • birini sevebilsemde karşılıksız olsa diye düşündüren başlık
  • bi yerlerde okumuştum, boğazım düğümlenmişti. yaklaşık olarak şöyle bi şeydi:

"ömrümüzün ilk yıllarında bizi karşılıksız seven birini öldürürüz ve ömrümüz boyunca bu günahın lanetini sırtımızda taşırız."

tanım: karşılıksız sevilen insan tarafından öldürülmekle sonuçlanan, müstesna insanların yapabildiği büyüleyici eylem.
  • hiç gerek olmayan eylem.

nasıl bi manyaklıktır karşılıksız sevmek. karşılık derken, o da seni sevsin kardeşim, saygı duysun, gururunu okşasın, seni özel hissettirsin, evet en önemlisi bu. karşılık bekleyerek sevsek, insanlar el ele tutuşsa hayat bayram olsa.
  • ömrümün bir dönemde hissiz yaşadım. elimi kalbime koyduğum zaman atmıyor gibiydi. öyle bir hissizleşmek. sonra çok dua ettim "sadece seveyim, hissedeyim artık kimse beni sevmese de olur." diye. duam kabul olmadı. şimdi geriye dönüp baktığımda iyi ki de olmamış diyorum. karşılıksız sevmeye devam etmek bir yaştan sonra saçmalık. neden karşılıksız olsun ki. sevdiğimiz kişi sevmiyorsa hayalini kurup gerekli acıyı da yaşayıp hislerimizi kaybeden başka sevgi ihtimaline, sevdiğimiz gibi sevilme ihtimaline yürümek varken neden karşılığı olmayan bir sevgide ısrar edelim.
  • platonik aşk olarak tanımlanır.
    keyifli ve mutlu olduğunu sansa da aşık,
    ciddi anlamda ızdırap çekebilir.
    karşılıklı olanı da platonik olanı da makbul değil.
    en temizi (bkz: ilâhi aşk)