şükela:  tümü | bugün
  • yürek yemiş olmayı gerektiren fantastik eylem.
  • birini sevebilsemde karşılıksız olsa diye düşündüren başlık
  • bi yerlerde okumuştum, boğazım düğümlenmişti. yaklaşık olarak şöyle bi şeydi:

"ömrümüzün ilk yıllarında bizi karşılıksız seven birini öldürürüz ve ömrümüz boyunca bu günahın lanetini sırtımızda taşırız."

tanım: karşılıksız sevilen insan tarafından öldürülmekle sonuçlanan, müstesna insanların yapabildiği büyüleyici eylem.
  • hiç gerek olmayan eylem.

nasıl bi manyaklıktır karşılıksız sevmek. karşılık derken, o da seni sevsin kardeşim, saygı duysun, gururunu okşasın, seni özel hissettirsin, evet en önemlisi bu. karşılık bekleyerek sevsek, insanlar el ele tutuşsa hayat bayram olsa.
  • platonik aşk olarak tanımlanır.
    keyifli ve mutlu olduğunu sansa da aşık,
    ciddi anlamda ızdırap çekebilir.
    karşılıklı olanı da platonik olanı da makbul değil.
    en temizi (bkz: ilâhi aşk)
  • boğazınızı düğümler.
  • sonra dersin ki bu piç içimdeki bu güzel kelebekleri illa bir gün öldürecek bari karşılıksız olduğunu düşüneyim de kelebeklerim ömürlerini tamamlasın.
  • (bkz: anne sevgisi)
  • çok can yakan olay... yapmayın etmeyin demekle olmaz, doğal bir şekilde gelişir bu, kişinin isteğine bağlı değil. sonucunda can yakar ama, hele ki sevilen kişi yakında, görülen biriyse falan...
  • zordur. en son ilişki yaşadığım kız arkadaşım benden kendi evine kanepe almamı istemişti almadım, 74 gün konuşmadık. geçici bir ayrılık yaşadık. sonra baktım birden bire beni dün aradı. sesi ağlamaklıydı, daha önce çok ayrılmıştık ama hiç 74 gün sürmemişti. dedim herhalde pişman oldu, beni özledi falan ama biz konuştukça sesindeki üzüntü yerini sevince bırakmaya başlamıştı. zaten çok geçmeden ağzından baklayı çıkartarak bu sefer de benden buzdolabı istedi. telefonu suratına kapatıp engelledim.

hayatta her şeyin karşılığı vardır. kimi bozdolabı ister, kimi çamaşır makinesi. ama kadınlar muhakkak bir şey ister onu unutmayın.