şükela:  tümü | bugün
  • bu ülkede anlam veremediğimiz saçmalıklardan sadece biri.
    biriyle tanışıyorsun adam çok kitap okuduğunu söyleyince sevinip mutlu oluyorsun. yahu iyi de niye? adamın ne okuduğunu biliyor musun? belki de insanlığa hayatı zindan etmeye ant içmiş fikirleri okuyor.
    veya bir dernek başkanı kadın geliyor okula. çocuklara okuyun kitap okuyun diye telkinlerde bulunuyor. be kadın bari ne okuyacaklarını da söyle. dünyada yararlı kitaptan daha fazla zararlı kitap var. bir insan kayıtsız şartsız okuma güzellemesi yapıyorsa iki ihtimal vardır. ya kitap okumanın anlamını bilmeyen özenti bir tiptir ya da bu topraklarda anneden babadan gelen o saf düşünce şeklinin kırılmasını -velev ki bu zarar verici kitaplarla olsun- isteyen art niyetli bir şahıstır.
    bir düşünce kağıtlara aktarıldığında, kitap haline geldiğinde masumiyet kazanmıyor.
    köylerdeki okuma yazma dahi bilmeyen nenelerin dedelerin insanlığıyla yüzlerce kitabı yalamış yutmuş o.ç bir siyonistin insanlığa kattıklarına bakalım. bazen bizim cehalet dediğimiz şey hakikate daha yakın olabilir.
    şuursuzca kitap okumak sizi gerçeklerden uzaklaştıracaktır.
    en iyi ihtimalle kitap okuma makinesi olmanız zihninizin üzerinden sayısız arabanın geçtiği otobana çevirecektir.
    nereye varmak istediğinizi bilmeden kitap saykosu olmanız kendi kişiliğinizi kaybetmenize sebep olacaktır.
  • bugün 440 numarali pursaklar otobusune bindim. bir de kalınca bir kitabi bitirmem gerek firsat buldukca mekan ayirt etmeksizin okumaya calisiyorum. orta yaşli bir adam sen kitap okuyorsun yegenim gel sen otur diye israrla oturttu kendi yerine.
    hayir yani bu ulkeye karsi ne diye umutlarimi yesertiyorsun?
    senin buna ne hakkin var bey amca?
    simdi aktarma yapicam metroya ve yine o rezil kaba insanlarla birlikte surdurecegim yolculugu. koca koca adamlar ben senden kac yas buyugum saygisiz terbiyesiz diye genc bir kiza bagiracak. kiz da terbiyeyi senden mi ogrenicem be diye bagiracak. kadin erkek herkes cık cık cıklayacak.
    söfor, yanindaki arabaya hatali solladigi icin kufurler savuracak, ıki arac da durup bagris cigrisdan sonra devam edilecek.
    yanisi, yanisi bey amca senin bu ılımlığa ne hakkın var?