şükela:  tümü | bugün
  • insanlara karşı derin bir hoşgörü ve sevgi besleyen kişidir, yaşadığı yerden dolayı olabilir ama bana göre iç güdülerini dinleyen biridir, saf olabilir mi düşünmeden edemiyorum, evet şu an kendimi değerlendiriyorum ama uzatmayacağım.
  • (bkz: benim bu)

yaşanılan yerden olduğunu düşünmüyorum. zira izmir'de doğup büyüdüm sonra üniversite için istanbul'a gittim. hepsiyle görüşüyorum. hatta üniversite dostlukları yalandır diyen herkesi göt ettim bu durumla. sözlerime şebnem ferah'ın sigara şarkısından bir dizeyle bitiriyorum :
    "iyi dostlar biriktirdim
    hepsi ailem oldu."
  • hızır.hack vol1
  • 38 yaşındayım ve bu kişi ben değilim. bende mi sorun yoksa karşılaştığım insanlarda anlamadım!
  • karşına sürekli kötü insanlar çıkıyorsa sorunun sende olma ihtimali yüksektir.
  • şanslı insandır.

bütün bedduayı, küfürü, kafiri paratoner gibi uatune çeker.
  • memleketinde yaşıyordur.
  • kötülüğe temayülü olmayan kişidir.

cins cinsi çeker, demişler. biz nasılsak, kişiliğimiz, karakterimiz nasılsa karşımıza çıkan insanlar da genel olarak öyle olur.

hiç kötü insanlarla karşılaşmayacağız anlamına gelmiyor bu, tabii ki kötü insanlar da çıkacak karşımıza, onlara tavrımız geleceğimizi ve bizi şekillendirecek zamanla. o da bir çeşit imtihan olacak bizim için, gerçekten iyi miyiz yoksa rol mü yapıyoruz?
  • bu şansa sahip olamayanlardan biriyim. bilmem, belki problem bende de olabilir.

dua ettiğim anlarda, sıklıkla aklıma getirmeye çalıştığım ve tam da bu kelimelerle dilediğim şey bu.
    iyi dostlara sahip insanların yaşam standartlarının mantık olarak üst düzey olması gerekiyor. bu konuyu çok uzun uzun anlatırım da bazı bildiğim gerçekleri dilime dolayarak kendimi üzmek istemiyorum..