şükela:  tümü | bugün
  • yaya trafiğinin yoğun olmadığı yollarda, trafik ışıklarının araç geçişini gereksiz yere engellememesi, yayanın ancak "ben geldim karşıya geçicem" dediğinde karşıya geçebilmesi için trafik ışığına monte edilmiş düğme. bu düğmeye basılmadığı ya da düğme farkedilmediği taktirde ışığın altında mal mal beklenir. düğmenin üstünde "karşıya geçmek için basınız" yazar. "binayı havaya uçurmak için basınız" yazanını görürseniz basmayın. bir kamera şakası programında yapılmış ve düğmeye basınca bir binanın havaya uçtuğunu gören şahıs kaçarak olay yerinden uzaklaşmıştır.
  • gavur ulkelerinde bunlar basar basmaz cali$ir . buna ali$ik olmayan ve buralarda bilimum amaclarla bulunan turk halki da her firsatta basarak alabildigine aheste aheste kar$idan kar$iya gecer, en tuysuzleri bile biyik altindan guler .
  • arada sırf kıllık olsun diye yanından geçerken basıp hiç bir şey olmamış gibi yoluma devam ederken arkadan fren yapan arabaların seslerini duyup da acaip bir zevk almamı saglayan dugme
  • izmirde süs olsun diye yapıldığını düşündüğüm zımbırtılar...
  • (bkz: sana girsin)
  • insanlarin kullanmayi ögrenmeyi beceremedikleri dügme. nasil bir mantiktir ki dügmeye basarbasmaz arabalara kirmizi, yayalara yesil yanmasini bekler. hatta hemen yanmadigi icin "allah allah yanmadi yaw" seklinde bir replik esliginde tekrar tekrar ve hizli hizli ve dah sert basarlar ki yesil yansin. yaklasik üc saniye gecer fakat hala yesil yanmaz "yaw bozuk bu yaw" diyerek kendilerini karsiya gecmek amaciyla yola atarlar. o sirada arabalara kirmizi yanar, yayalara da yesil. demek ki neymis, bastiktan sonra biraz beklemek gerekiyormus.
  • ozellikle caddebostan sahil isiklarinda hayati kitleyen dugme. migros tarafindan barcode tarafina gecmek icin bekliyorsunuzdur ve herkes gibi genelde bos olan ve dolmuslarin kullandigi yolu yesil yanmasini beklemeden gecer , ortada beklemeye baslarsiniz. bu arada dugmeye basmayi unutmussunuzdur ve dugmeye basmak icin geri donmek de cok salak bir goruntu olusturacagindan karsi herhangi bir taraftan gelen kisinin dugmeye basmasini beklemek zorunda kalirsiniz. turk milleti de bu dugmelere alisik olmadigindan yaklasik 5 gun bekleme suresi veriyorum ben buradan.
  • bi ibnetor para siki$tirmi$ caddebostan sahil'dekine, ayni $ey benim de ba$ima geldi, dondum basmak icin, dugmeye degil 100 bine bastim, cali$madi haliyle. kil oldum $imdi.
  • küçük yuvarlak ve yeşil olur genelde, ama kırmızısı da vardır.trafik lambalarında bulunur hemen arkasında bi kapak vardır ve kapağın ardında ışığı değiştiren mekanizma bulunur.
  • zannimca millet 5 saat beklerken killanmasin basip basip oyalansin maksatli konmu$ bibikler.