şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye'nin kendi imkanlarıyla sınırları içinde rock festivali düzenleyen tek belediyesi yamulmuyorsam.
 • 1992 yılından bu yana insan hakları ödülleri veren belediye. bu yılki ödül sahibi yıllarca işkenceyle mücalede eden prof. veli lök olmuştur. bu ödülü önceki yıllarda kimlere verilmişti hatırlayalım: aziz nesin, uğur mumcu, bosna-hersek halkı adına alija izzetbegoviç, akut üyeleri, eğitim gönüllüleri adına ibrahim betil.
 • veteriner hizmetleri oldukça iyi çalışıyor. yan bahçede kargalar tarafından yaralanan yavru kedi için çağırdıktan 15 dk sonra geldiler, kediyi alıp mavişehir'de bulunan rehabiliyasyon merkezine götürdüler.
 • veterinerlik hizmetleri veren, hayvan haklarına saygı gösteren belediyedir. sokakta gördüğünüz yaralı hayvanları mavişehir'deki tay park yanında yer alan belediyenin veterinerlik birimine kendi imkanlarınızla götürdüğünüzde ya da haber verip hayvan ambulansını çağırdığınızda, alır, ücretsiz olarak tedavi eder ve size haber vererek gelip almanızı sağlarlar ya da alınan yere bırakırlar. sokak hayvanlarının kısırlaştırılmasını da yine ücretsiz olarak gerçekleştiriyorlar.
 • gün boyunca van depremi için yapılacak yardımları evlerden toplayacak olan belediye. adresi bildirmek için 399 40 75 numaralı telefondan ulaşılabiliyor.

  ek bilgi: sosyal yardım işleri merkezine adres bildirdikten sonra gün içinde gelip alıyorlar. apartmanınızda başka yardımda bulunabilecekler varsa ve eğer herkes eşyasını aynı gün içinde ayarlarsa gelen ekiplerin işi kolaylaşmış olur. on kere aynı adrese gelmek zorunda kalmazlar.
 • van depremi için yardımları belediye binasında topluyormuş. bilgi için : 399 40 00

  izmir yardım standları:
  1) bornova metro istasyonu
  2) ege üniversitesi ziraat cafe
  3) dokuz eylül üniversitesi inşaaat müh. kantini.
 • karşıyaka belediyesiyle yaptığım telefon konuşması sonucunda, evlerden yardım malzemesi alımının olduğu fakat işlem sırayla gerçekleştiği için alım süresinin uzayabileceği söylendi. belediyeye uğrayabilecek durumda olanların, yardım malzemelerini kendilerinin getirmesi rica olunuyor.

  demem o ki, hem evden hem de belediyeye teslim edilerek yardımlar yapılabilir. evden alım olduğunu bizzat arayıp teyit etmiş durumdayım.
 • bir yaz boyu, yani okullar kapalıyken ve millet oraya buraya gitmişken hiç birşey yapmayıp, trafik yoğunlaşmaya başlayınca bostanlı-mavişehir-çiğli yolunda tadilata başlayan belediye. dolayısıyla her gün gidiş ve geliş sırasında hayır dualarımızı alan belediye.