şükela:  tümü | bugün
  • izmir'in iki güzide kulübünün uzun bir aradan sonra aynı ligi paylaşmaları ile hayatımıza renk katacak karşılaştırma.

(bkz: bu yıl buralar entry dolacak)
  • izmire geldiğimden günden beri olmasını beklediğim maç.tarafsız bir seyirci olarak büyük bir zevkle izleyeceğim.
    bakalım güzelyalı mı yanacak yoksa karşıyaka mı.
  • semt savunması muhabbetine kendini bilmez fenerbahçelilerin karşıyaka'daki kutlama çabalarını engellerken alınan saçma ceza ile kaçan yılın en önemli maçı.

ha unutmadan aliağa aş mi desek altınbaşspor mu desek gaziantep yöresinin bir takımıyla oynandığı için derbi kelimesinin uymadığı karşılaştırma.
  • (bkz: #23312317)
  • river plate'in küme düşmesi ve fenerbahçe'nin de yakında düşeceğini göz önüne alırsak, bu yıl* dünyadaki en ateşli derbi olacaktır. yılların hasretiyle birleşince cidden merak ediyor insan neler olacak. umarım tarihi denk gelir de katılabilirim bu yıl.

not1: kimse bana el clasico demesin, turistik bir olaya dönüştü o, 80bin kişi 5 attıktan sonra karşı takımı itin götüne sokmuyorsa yanıyor denilmez o derbiye. nerede eskinin domuz kafası atılan el clasicoları.

not2: umarım kan dökülmez diyeceğim de dökülecektir malesef, durmaz çünkü ikisinin de leş taraftar tayfası. yine de temennim dökülmemesinden yana. (hepsi leş değil tabi ki, ama iki taraf da reddetmez bir kısım terminatör modeli leş taraftar tayfasını)

not3: kafkafkaf sinsinsin kafsin kafsin kaf
  • holiganizm açısından galatasaray - fenerbahçe bu derbinin yanına yaklaşamaz. e tabii hoş bir şey mi hayır?

biraz daha incelersek:

göztepe demek izmir demektir. hatta göztepe'nin izmir dışında hayatında hiç izmir'de yaşamamış taraftarları bile mevcuttur. göztepe'yi sevmek için ben göztepeliyim demek yeterlidir.

karşıyaka ise biz karşıyakalıyız der. tekiz - biriz der. sadece karşıyaka içinde vardır.
  • (bkz: karşıyaşar vs göztınbaş)

zöge: hem karşıyakalıların hem de göztepelilerin tepkisini çekmiş gibi görünüyorum. napalım çekeceğiz artık. yine de göz göz be hacı
  • karşıyaka yüz yıldır hayal kurandır, göztepe kurulan hayalleri kırk yıl önce gerçekleştirendir.