şükela:  tümü | bugün
  • psikolog olan kardeşimin çalıştığı hastanede bir gün bir hasta ve eşi gelmiş. öncesinde ufak bi giriş yapmaya çalışmışlar sonra adam devam edemeyeceğini belirtip izin istemiş çıkmışlar. kardeşim bişey anlamamış. yarım saat kadar sonra adamın eşi gelmiş kliniğe ve durumu açıklamış. eşiyle birkaç yıldır evli olduklarını, birbirlerini çok sevdiklerini ama evliliklerinin yolunda gitmediğini, cinsel hayatlarının olmadığını ve bunun en büyük sebebinin de eşinin çocukken amcasının tecavüzüne uğraması olduğunu belirtmiş. amca ölmüş gitmiş, adli birşey kalmamış ortada ama adamın psikoloji piç tabi. doğulu fakir eğitimsiz insanlarmış bu kişiler de. ama kavga gürültüyle değil de akılla çözme yolunu seçmişler uzman yardımı almaya ikna etmiş kadın adamı zor da olsa. doğulu fakir eğitimsiz ve tecavüze uğramış bir erkek için bi psikologa gidip yardım almaya çalışmak ne kadar ütopik birşey hayal edebilirsiniz sanırım. ama işte adam karşısında kadın bi psikolog görünce utanmış dayanamamış çekmiş gitmiş. kadın da geri gelip yalvarmış erkek psikolog var mı ya da yönlendirebilir misiniz başka bi yere diye. sonra ne oldu bu insanların hali bilmiyoruz tabi.

    demek istediğim şu. bu orospu çocukları iki dakikalık zevkleri için insanların komple bir ömrünü sikip atıyorlar. kimisi evlenemiyor, kimisi sevişemiyor, kimisi orospu oluyor, kimisi evleniyor karısına zulmediyor, bana göre şanslı olanlar da çok uzatmadan bi şekilde ölüp gidiyor.

    şimdi bi kesim de çıkıp diyor ki, idam hakkıyla uygulanamaz, ondan çıkmasın. siktirin gidin afedersiniz. bu gibi orospu çoçuklarının aldığı her nefes hem ona hem bize haram.
  • benim en çok canımı sıkan bu yaratıkların “izin veriyordu, ama onun da rızası vardı” şeklinde savunma yapabilmesi. geçen gün kızkardeşine yıllarca tecavüz eden bir imam da aynı savunmayı yapmıştı. bakın türk toplumunda istisnaları tenzih edersek genel kanı oğlan sünnet olunca erkek oldu diye yayın yapılması, pipini göster amcalara denmesidir ki erkeklik çok başka şeylerle varolmalıdır oysa o da ayrı. kız çocuk ise hele ki muhafazakar kesimde küçük yaşlardan itibaren baskılanır, regl oldu mu kimselere yayın yapılmaz, dizlerini kapa edebinle otur, onla bunla yürüme, konuşma filan falan denir. bu nasıl bir ayrım içeriyor farkında mısınız. o kız çocukları dizleri açık otururlarsa edepsiz, başkasını tahrik edebilecek bunda kendi suçu olabileceği psiklojisne sokularak yetiştirliyor ve adamlar da bunun üzerine savunma kuruyorlar işte. bu toplumda yükselen bu anlayışın tamamen ortadan kaldırılması gerekiyor iradesi sakatlanmış yahut da baskı ve tehdit altındaki birinin, herşeyi geçtim 12 yaşındaki birinin rızasının varlığından söz edilemez. o adamın yaptığının yanına kar kalmasına asla göz yumulamamalı.
  • 18 yaş altı yani çocukta..psikiyatri raporu..rıza varmı yokmu..gibi saçmalıklar sorgulanmamalı bile..12 yaşında amcanın tecavüzüne uğrayan çocuğun tabiki ruh sağlığı bozulur..sormaya bile gerek yok..önce karar verici ve kural koyucuların samimi kararlılık göstermeleri gerekiyor