şükela:  tümü | bugün
  • adamların şiddet genetiğine işlemiş. hangi çocuk böyle bir şey yapar amk. evcilik oynarken biri bağdadi, diğeri talabani falan oluyordur bunların. tahta bıçakla kafa kesiyorlardır.
  • reisimizin kıymetli misafirlerinin son icraatı. kars'ta 11 yaşındaki çocuk su almaya çeşmeye gidiyor, çeşme başında çıkan kavgada 3 suriyeli çocuktan ikisi 11 yaşındaki yusuf aktaş'ı tutuyor, diğeri gözüne çubuk batırıyor. yusuf bir gözünü kaybediyor.

yavuz bingöl ve taner güneş'in destekleriyle misket göz takılıyor fakat o da sorun yaratıyormuş. yusuf şimdi kornea nakli olmak istiyor.

kaynak:

https://m.haberturk.com/…gozunun-tedavisini-istiyor
  • 4 milyon suriyelinin şu çocuğun gözü kadar kıymeti yok benim için. kendimi babasının yerine koydum. sanırım tek söyleyeceğim şey, bunları bu ülkeye sokanlar gelsin çocuğumun gözünün hesabını versinler olurdu da gözümü cezaevinde açardım muhtemelen.
  • aileleri ile beraber sınır dışı edilmeleri gerekir bence çocuk bu şiddeti kendi akıl etmesi zor birilerinden benzerini görmüştür bence
  • mülteci avrupada da var ancak bu tür olaylar yok denecek kadar az. 3 sene önce falan bir tecavüz olayina karistilar hepsi paket olunca kuzu gibi oldular.

ne kadar caydiriciysaniz o kadar az böyle seyler yasanir. ayni türkler avrupada, ayni kürtler avrupada, ayni mülteciler avrupada ama kadin cinayeti yok, cocuk istismari yok, cocuk gelin yok.

sorun tamamiyle caydiricilikta, adalette, hukukta. egitim megitim hikaye.
  • içim yandı içim. elin suriyeli piçi gelip burada bu ülkenin evladının, bizim yavrumuzun gözünü çıkarıyorsa bitmişiz biz.

o ahmet davutoğlu denen * yüzünden ülkeye ipini koparan it sürüsü girdi. şu virüs bitince umarım siktir edilmeye devam ederler.
  • ceza almayacak olan küçük teröristlerin yediği halt.
  • içler acısı bir haber. maalesef sözlük gibi kaliteli, duyarlı insanların bulunduğu bir platformda gereken ilgi alakanın gösterilmemesi üzücü. yavrucak, 3 suriyeli kardeşin saldırısına uğramış, 2 tanesi kollarından tutup diğer ikisi gözünü kör etmiş!!! maalesef bu suriyeli mülteciler sorununa gereken önlemi almayan siyasetçilerin de gözü kör olmuş!!!

bu cani yaratık kardeşler ve onları üreten anası-babası sınır dışı edilmeli. yeter artık
  • bir gun mahallede pineklerken 10-12 yaslarinda suriyeli bir cocuk abi bir lira versene diyerek geldi yanimiza. sarisin tatli bir cocuk. cok az turkce biliyor. adin ne dedim soylemedi. nerelisin dedim ses yok... abi bir lira ver diyip duruyor... muhabbet etmeye calisiyorum, okula gidiyor musun, annen baban nerede, isimleri ne, kardeslerin var mi falan soruyorum, bir lira ver diyor baska bir sey demiyor.

dedim tamam, bana ismini soyle sana bes lira verecegim. yok soylemiyor... oglum adin ne soyle verecegim para... yok... dedim ki adini soylemezsen vermiyorum. ver, vermiyorum, ver, adini soylemezsen vermem, ver, vermem falan derken sinirlendi bu... tuttu kolumdan yumruk sallamaya basladi. dur oglum ne yapiyon sakin ol demeye kalmadan yerden bir cam parcasi buldu, salladi koluma bi cizik atti. senin anani sikerim diye buna yapistirdim tokadi. kulagindan tuttum bir de firlattim kaldirima dogru, aglaya aglaya siktiroldu gitti pic.

demem o ki acimayin piclere... vahset bunlarin kaninda var amk. insan yerine koyup muhabbet etmeye calisan birine cam parcasiyla saldirmak nedir amk? siktigim col fareleri. bunlarin buyukleri de allahuakbar diyerek kafa kesiyor iste. gordgunuz yerde cocuk buyuk demeden siktiredin gitsin amk vahsilerini...

ben yetiskindim karsi koyabildim. yusuf degildi iste. gariban cocuk kendini savunamadi. bu orospu cocuklarinin vahsetinden bir gozunu kaybetti. gecmis olsun yavrucaga...
  • (bkz: besle kargayı oysun gözünü)

haberde olayın bir yıl önce yaşandığı da yazıyor, bir yıldır bu olayı ve belki de benzerlerini hiç duymamış olmam acaba benim takip etmemiş olmamdan mı kaynaklı yoksa bu insanları potansiyel oy, ucuz iş gücü, mitinglere şakşakçı olarak değerlendirmek isteyip umut tacirliği yapanların mı suçu bilemiyorum.