şükela:  tümü | bugün
 • 4 milyon suriyelinin şu çocuğun gözü kadar kıymeti yok benim için. kendimi babasının yerine koydum. sanırım tek söyleyeceğim şey, bunları bu ülkeye sokanlar gelsin çocuğumun gözünün hesabını versinler olurdu da gözümü cezaevinde açardım muhtemelen.
 • nasıl çocuk lan bunlar? bizde dövüştük çocukken. bir yerimin kanadığını bile hatırlamam. en fazla oramızda buramızda kızarıklık olurdu. göz çıkarmak ne amk? yaktılar çocuğu. ne yapacağız şimdi suriyeli çocuklara. ailelerine vatandaşlık mı vereceğiz?
 • (bkz: besle kargayı oysun gözünü)

  haberde olayın bir yıl önce yaşandığı da yazıyor, bir yıldır bu olayı ve belki de benzerlerini hiç duymamış olmam acaba benim takip etmemiş olmamdan mı kaynaklı yoksa bu insanları potansiyel oy, ucuz iş gücü, mitinglere şakşakçı olarak değerlendirmek isteyip umut tacirliği yapanların mı suçu bilemiyorum.
 • pandemi ve ekonomik sıkıntılar o kadar gündemde ön planda duruyor ki, çok çok önemli bir konu olan, sığınmacıların durumu akıllardan çıkıyor. bu konunun gündeme gelmesi için, genç bir çocuğun gözünün vahşice çıkartılıp, hayatının kararması mı gerekiyor, daha da kötüsü bu duruma rağmen gelebilecek mi o bile meçhul. suriye operasyonları, tampon güvenli bölge planları suriye-rusya tarafından engellendi. buna karşılık yunanistan üzerinden avrupa'ya sığınmacı geçişi görmezden gelindi, yunanistan'ın sınırı tutamadığı yerlerden ülkedeki sığınmacıların seneler içinde avrupa'ya kaçması üzerine sanırım en son plan.
 • içler acısı bir haber. maalesef sözlük gibi kaliteli, duyarlı insanların bulunduğu bir platformda gereken ilgi alakanın gösterilmemesi üzücü. yavrucak, 3 suriyeli kardeşin saldırısına uğramış, 2 tanesi kollarından tutup diğer ikisi gözünü kör etmiş!!! maalesef bu suriyeli mülteciler sorununa gereken önlemi almayan siyasetçilerin de gözü kör olmuş!!!

  bu cani yaratık kardeşler ve onları üreten anası-babası sınır dışı edilmeli. yeter artık
 • haberi okurken yüreğim dayanmadı. o 3 suriyeliye de çocuk demeye dilim varmıyor. umarım gereken çözüm bir an önce bulunur bu konu hakkında. allah o minicik yavrucağın ve ailesinin de yardımcısı olsun inşallah :(
 • halen aileleri ile birlikte sınır dışı edilmelerinin haberini beklediğim suriyelilerdir.
  suriyeliler'in içinde varsa normal insanları ve suçluları ayıramıyorsanız hiç almayacaksınız bu topraklara. bir çocuğun bütün hayatını kararttılar. nerede adalet?

  ekleme: kornea ameliyatı olması gerekiyor diye okumuştum. gözünü çıkartan canavarın gözünü alsınlar bence. sonra da yallah şam'a tüm ailesiyle.
 • lütfen bu başlığı gündeme taşıyalım. canım yusuf ins tedavi olur ve acısı travması bir nebze azalır. bunu yapan caniler(çocuk diyemiyorum) de umarım aileleri ile birlikte sınır dışı edilirler. çocukken bunu yapanlar büyüyünce allah bilir neler yaparlar. ama dualarım yusufla. umarım tedavisini olur. ilerde de istediği gibi göz doktoru olur inşallah.
 • yaratık olduklarını gösterir. ayrımcılık falan demeyin. iyisinin ayrılamadığı dönemde çocuklarımıza yaklaşmalarına asla izin vermemeliyiz.
  kan dökmenin normal sayıldığı bir topluluk. insan değiller.
  ne ceza aldıkları yok ortada. niye vatandaş olarak bunlara maruz kalıyoruz? mağdur falan da değiller. fazla değil 3-4 sene sonra nurtopu gibi teröristlerimiz hazır. buna sebebiyet verenleri bu topraklar hep hatırlayacak.

  not: ülkelerinin teröristleri bizim topraklarımızda parasız sağlık hizmeti alıyor ama bunların gözünü çıkardığı çocuk için para toplanılması konuşuluyor sözlükte. şaka gibi. adamları beslemek için vergi veriyoruz.
 • empati yeteneginiz varsa en azindan biraz up!