şükela:  tümü | bugün
 • yatılı okuyamamanın üzüntüsünü hep hissedeceğim harikulade okul, babil'in kulesi.. en büyük eğitim yuvası.. her bir öğrencisini hayata feci şekilde akıllı, kültürlü ve başarılı bir halde sunmuş kutsal mekan..
 • zamanında öys şampiyonları çıkaran okul.
 • kenan paşa yönetimindeki cunta olsa bu okulun tüzel kişiliğine yapılan ayıba dur der hatta kartaldan, avcılar a kadar 2500 tane daha imam hatip açarak tavrını net bir şekilde ortaya koyar, kreşlerden itibaren din dersi koydururdu. ama artık abdnin "green line" politikası pek fuzuli hale geldi, imam hatiplerden kartalda kaim bu versiyonuna da bu ayıp edilir oldu.

  kanunla açılmış giyim kuşam kodu, içeriği senelerce onaylanmış bir okulun birden bire böylesine "yallah hacı" formatında muamele görmesine anlam veremiyorum. gönlümden geçen kanunuyla usulüyle nizamnamesi ile ya süper bilimsel imam ve hatip okulu olarak kabullenilmesi, ya da "ne lan bu kenan paşa cuntasında mıyız?" denilerek kapatılıp imam ve hatip içeriği olmayan daha az bilimsel alanlarda, daha az özgür söylemlerde kendini hissettiren bir okul olarak açılmasıdır. yok ikisi de olmuyorsa sabit pazar yapılsın, halka ucuz ve kaliteli bakliyat triko sunulsun. böyle dangıl dungulluk olmaz ki?
 • şimdilerde öğrencilerinin kılık kıyafetleri bahane edilerek sokağına bile alınmadıkları, ama bugüne kadar yetiştirdiği öğrencileriyle türkiye gençliğinin kalite ortalamasını bir hayli yükseltmiş okul..
 • mensubu olan ogrencilerin birer harry potter hayrani olmasi ve evlerinin penceresinden iceri bir baykus tarafindan birakilabilecek zarfta, hogwarts buyuculuk okulu na kabul edildiniz, yazisini gorur gormez hic cekinmeden bir yedi sene de orada gecirebilecek azimde olmasi da paralel evrenler kurami nin hakli cikarir. ancak boyle bir okul kartal anadolu imam hatip lisesinin ruh esi olabilir ve onun yasattigi mutlulugu yasatir..
 • (bkz: imam hatip lisesi)
  adı üstünde mezunlarının avukat, doktor ya da suser değil imam olması gereken bir okul.
 • entrylere bakmadan önce hiç tanımasam bile, hakkında yazılanlar vasıtasıyla bile, aurasını buralara kadar yayabilmiş bir okulmuş burası. ama replicant roy'un da dediği gibi; tüm o anlar da kaybolacak zamanda, içimizde sadece "keşke" demenin, demek zorunda bırakılmamın o garip, tarif edilemeyen hissi kalacak... "orada"kilere selam olsun.
  ayrıca; bir mantığa göre; mezunlarının anadolu olması gereken okul için;
  (bkz: anadolu lisesi)**
 • yıllar önce tiamat'ın iptal edilmiş konserine ankara'dan trenle giderken, yemekli vagonda bu okuldan bir öğretmenle aynı masayı paylaşmak zorunda kalmıştım. saatlerce süren tartışmanın sonucunda kalkarken, beni bir gün okula çay içmeye davet etmişti ama tabi tırstığımdan böyle bir maceraya atılmamıştım...