şükela:  tümü | bugün
 • her yıl bi olayın cereyan ettigi ogrencilerin birbirine silah cektigi kapısında bir cok kavganın yasandıgı zaman zaman hocaların bile tırstıgı okulun ismi. ayrıca sevgilisi icin intihar eden erkek ogrenciler de mevcuttur bu okulda. tipik getto ozelligi gosterir bence. buyuk sehir karmasasından dolayı gencler bu gibi semt ve sehirlerde gercekten kimlik karmasası yasarlar ve ellerinden tutan olmazsa eriyip giderler. neyse, adından da anlasılacagı gibi kartal semtinde olup can guvenligi acısından yetersiz bir okuldur.
 • 17 mayıs 1999 'da yasanan olaydan sonra okulun adı kartal şehit öğretmen hüseyin ağırman teknik ve endustri meslek lisesi olarak degistirildi.
 • on 200 tl kayıt 50 tl pul 50 tl sms parası almadan çocuğun kaydını yapmıyor.
  12 yıl eğitim mecburi ama parası olmayana okul yok. nedir bu şimdi
  ilçeye gidiyoruz adam sendikalıymış karışan yok günde 50 şikayet alıyor ama yaptırım yok.
  bugün il milli eğitime gerekirse bakanlığa çıkacağız. sendika öğretmeni korurken vatandaşın hakkını ezmek zorunda mı. okulların bir şekilde dönmesi gerkiyor da maddi durumu olmadığını her türlü ispatlayabilecek insanlar üzerinden zorla para istemek nedir.
  mafya mısınız
  yoksa okulun sahibi misiniz
  devletin okulunda kendi malınız gibi serilmeniz neden

  edt maddi durum iyi olsa adama parayı verip konusturmazdık ki fakirlik kağıdı istesin goturelim. ki bu adama 100 100 iki taksit vermeyi teklif ediyoruz yok diyor başka bir şey demiyor insaf yani. böyle birini şurada koruyorsunuz ya helal olsun ne demeli size

  ek olarak ,milli eğitimin de neden vatandas ve okulu karşı karşıya getiriyorsunuz deyip çemkirdiğim de. okula 4 hizmetli 2 güvenlik atayıp maaşlarının ödendiğini ve faturalarını da ödendiğini öğrendim. sms parasini da biz oduyoruz mebe. mebden geliyor mesajlar 2 tl aylık. yok yani oyle bir para

  neyse kayıt yapıldı. sms ve pul parasına(olmayan). yaşasın ilçe milli eğitim
 • maddi durumunun ortanın üstü olduğu entryleri ile ispat edilebileceklerin, okulu idare etmek için mecburen para alması gereken ve bu durumdan en son suçlanacak kişi olan müdüre sardığı okul.
  bu insanlar 4 yıl okuyacağı okula 200tl para, 50tllik pul, 50tllik sms vermekten imtina eder, sonra "okul niye pis, tuvaletlerde niye sabun yok, çocuk devamsızlık yapmış niye haberim yok" der.
  tamam haklısın eğitim parasız olmalı ama en son suçlanacak kişi o okul müdürü.
  çoğunuz bilmiyor ama devlet okulun sadece faturalarını (elektrik,su,gaz,telefon) ödüyor. hizmetlilerin parası bile bağışlarla ödeniyor. parayı alıyor cebe atıyor dersen ve kanıtlarsan ok ama o para gerçekten okula harcanıyorsa bence çok makul bir ücret. inan 4 senede bir çocuğa harcanan posta ve sms masrafı bile fazla tutar.
  yukardakiler de sağolsun tavşan kaç tazı tut diyerek okul idarecileri ile halkı karşı karşıya getirmekte hiç tereddüt etmiyorlar.

  edit: (bkz: benim kürt arkadaşlarım da var) *
 • hala daha sabun, cart curt diye savunulmaya çalışılan müdüre sahip bir okul.

  ben durumu olmadığından sabah 8 akşam 6 atölye dersinin olduğu bir anadolu teknik lisesinde yemek yiyemeyen arkadaşlara sahiptim.
 • azimli öğrencilerine güzel fırsatlar sunan okul. mezunlarından biri fabrika müdürü olmuştur.