şükela:  tümü | bugün soru sor
  • her yıl bi olayın cereyan ettigi ogrencilerin birbirine silah cektigi kapısında bir cok kavganın yasandıgı zaman zaman hocaların bile tırstıgı okulun ismi. ayrıca sevgilisi icin intihar eden erkek ogrenciler de mevcuttur bu okulda. tipik getto ozelligi gosterir bence. buyuk sehir karmasasından dolayı gencler bu gibi semt ve sehirlerde gercekten kimlik karmasası yasarlar ve ellerinden tutan olmazsa eriyip giderler. neyse, adından da anlasılacagı gibi kartal semtinde olup can guvenligi acısından yetersiz bir okuldur.
  • 17 mayıs 1999 'da yasanan olaydan sonra okulun adı kartal şehit öğretmen hüseyin ağırman teknik ve endustri meslek lisesi olarak degistirildi.
  • maddi durumunun ortanın üstü olduğu entryleri ile ispat edilebileceklerin, okulu idare etmek için mecburen para alması gereken ve bu durumdan en son suçlanacak kişi olan müdüre sardığı okul.
    bu insanlar 4 yıl okuyacağı okula 200tl para, 50tllik pul, 50tllik sms vermekten imtina eder, sonra "okul niye pis, tuvaletlerde niye sabun yok, çocuk devamsızlık yapmış niye haberim yok" der.
    tamam haklısın eğitim parasız olmalı ama en son suçlanacak kişi o okul müdürü.
    çoğunuz bilmiyor ama devlet okulun sadece faturalarını (elektrik,su,gaz,telefon) ödüyor. hizmetlilerin parası bile bağışlarla ödeniyor. parayı alıyor cebe atıyor dersen ve kanıtlarsan ok ama o para gerçekten okula harcanıyorsa bence çok makul bir ücret. inan 4 senede bir çocuğa harcanan posta ve sms masrafı bile fazla tutar.
    yukardakiler de sağolsun tavşan kaç tazı tut diyerek okul idarecileri ile halkı karşı karşıya getirmekte hiç tereddüt etmiyorlar.

edit: (bkz: benim kürt arkadaşlarım da var) *
  • hala daha sabun, cart curt diye savunulmaya çalışılan müdüre sahip bir okul.

ben durumu olmadığından sabah 8 akşam 6 atölye dersinin olduğu bir anadolu teknik lisesinde yemek yiyemeyen arkadaşlara sahiptim.
  • azimli öğrencilerine güzel fırsatlar sunan okul. mezunlarından biri fabrika müdürü olmuştur.
  • mezun olan bi kac kisinin, sasirtici sekilde elinden her turlu tamir isininin geldigine defalarca sahit oldum.