• her yıl bi olayın cereyan ettigi ogrencilerin birbirine silah cektigi kapısında bir cok kavganın yasandıgı zaman zaman hocaların bile tırstıgı okulun ismi. ayrıca sevgilisi icin intihar eden erkek ogrenciler de mevcuttur bu okulda. tipik getto ozelligi gosterir bence. buyuk sehir karmasasından dolayı gencler bu gibi semt ve sehirlerde gercekten kimlik karmasası yasarlar ve ellerinden tutan olmazsa eriyip giderler. neyse, adından da anlasılacagı gibi kartal semtinde olup can guvenligi acısından yetersiz bir okuldur.
  • 17 mayıs 1999 'da yasanan olaydan sonra okulun adı kartal şehit öğretmen hüseyin ağırman teknik ve endustri meslek lisesi olarak degistirildi.
  • azimli öğrencilerine güzel fırsatlar sunan okul. mezunlarından biri fabrika müdürü olmuştur.
  • 1976-1977 öğretim yılında üç bölüm halinde (tesviye, metal işleri, elektrik) 23 öğretmen, (16 kültür, 7 meslek dersleri) ve 343 öğrenciyle haydarpaşa endüstri meslek lisesi'nin ek binalarında eğitime başladı.

1977-1978 öğretim yılı başında yeni binalarında 590 öğrenci, 31 öğretmen; 1978-1979 öğretim yılında 981 öğrenci, 38 öğretmen, bu öğretim yılında ilk mezunlarını (294 mezun) verdi.

1978-1979 öğretim yılından itibaren o.s.n.o.r (okul sanayii ortaklığı) projesi ve ders geçme kredi sistemi ile öğretim yapan okul daha sonra projenin adı metep (mesleki teknik eğitim projesi) olarak değiştirildi.

1979-1980 öğretim yılında yeni açılan elektronik ve makine ressamlığı bölümleri ile 1435 öğrenci, 59 öğretmen, 1980-1981 öğretim yılında yeni açılan ağaç işleri bölümüyle 1367 öğrenci, 83 öğretmen,
    1981-1982 öğretim yılında 1342 öğrenci, 78 öğretmen, bu öğretim yılı başında makine ve elektrik bölümlerinden oluşan teknik lisesi açıldı.

1982 yılında da okul bünyesinde çıraklık eğitim merkezi olarak çırak eğitimine başlandı. daha sonra çıraklık eğitim merkezi okul bünyesinden ayrılıp bağımsız bir okul olarak kartal mesleki eğitim merkezi adı ile faaliyet göstermektedir. okul ilk kurulduğundaki adı kartal teknik ve endüstri meslek lisesi'dir.

1986-1987 öğretim yılından itibaren 3308 sayılı yasa kapsamına alınmış olup, 10 ve 11.sınıf öğrencilerinin tümü haftanın 3 günü sanayide, 2 günü okulda olarak üzeri eğitim yapmıştır.

1988-1989 öğretim yılında bilgisayar bölümü açılmış ve öğrenci almıştır.

1999 yılında yaşanan elim bir olaydan sonra adı kartal şehit öğretmen hüseyin ağırman teknik ve endüstri meslek lisesi olarak değiştirildi.

2002 yılında okulun ek binası ve ek spor salonu hizmete girdi. eski binada bulunan mobilya dekorasyon ve elektrik bölümleri atölyeleri ile birlikte ek binaya nakledildi.

2009 yılında okulda motorlu araçlar alanı açılmış ve öğrenci almıştır.

2010-2011 eğitim-öğretim yılı başı itibariyle erkek teknik öğretim genel müdürlüğünün 27.08.2010-3821 sayılı yazısı doğrultusunda okul iki farklı müdürlük olarak ayrılmıştır.
    kartal şehit öğretmen hüseyin ağırman teknik ve endüstri meslek lisesi bünyesine bilişim teknolojisi alanı, makine teknolojisi alanı ve metal teknolojisi alanı bırakılmış, atalar teknik ve endüstri meslek lisesi bünyesine elektrik-elektronik teknolojisi alanı, ahşap teknolojisi alanı ve motorlu araçlar teknolojisi alanları yer almıştır.

milli eğitim bakanlığının yayımladığı (2014/8) sayılı genelge ile okul türlerinin azaltılması, program türünün arttırılması uygulaması kapsamında okulun yeni ismi kartal şehit öğretmen hüseyin ağırman hüseyin ağırman mesleki ve teknik anadolu lisesi olarak değiştirildi.

2015-2016 eğitim öğretim yılında elektrik elektronik teknolojisi alanı ve 2016-2017 eğitim öğretim yılında tasarım teknolojisi alanı hizmete girmiştir.

2018-2019 eğitim öğretim yılında 1 özel eğitim sınıfı açılmıştır.

2018-2019 eğitim öğretim yılında okul proje okulu olarak seçilmiştir.

2019-2020 eğitim öğretim yılında anadolu teknik programı (atp) tasarım teknolojisi alanı açılmış ve öğrenci almıştır.

2019-2020 eğitim öğretim yılında 121 öğretmen ve 985 örgün eğitim öğrencisi ve 78 mesleki açıköğretim lisesi öğrencisi ile öğretime devam edilmektedir.
hesabın var mı? giriş yap