şükela:  tümü | bugün
 • tam ismi "kartal dr. lütfü kırdar eğitim ve araştırma hastanesi" olan genellikle "kartal devlet hastanesi " olarak bilinen hastane.

  her zaman çok kalabalık olan sağlam gidip sinir hastası olarak dönmenin büyük olasılık olduğu yer.
 • öğrencilik sonrası bünyesinde çalışmak istediğim yüksek hasta potansiyeline*** sahip hastane.
 • hijyene son derece önem veren hastane. öyle ki; sabahın beşinde galoş olmadığı gerekçesiyle son anlarını yaşayan yakınınızı görmenize bile izin vermiyor.

  bir de siz bunları kapıda görev yapan engelli bir çalışandan öğrenmek durumunda kalıyorsunuz. bu işte kesinilikle sorumluluğu bulunmayan arkadaşımız duymuyor ve konuşamıyor.. nihayetinde bize tek hareketiyle anlattı hadiseyi. anlıyoruz ki anlaşılabilmek için çok konuşmaya gerek yok. ama bu muhasebeyi o anda yapabilir mi insan?

  hayır.
 • kırık bacağı için röntgen çektirmeye giden hastanın göğüs filmini çekmeye çalışanların, yapılacak işlemlerle ilgili bilgi almaya çalıştığınızda "ameliyat sürecini uzatıp hastanızı bir ay boyunca süründürürüm" lafını sarfeden doktorların bulunduğu garip yer.
 • bu aralar patlamalar eşliğin de hizmet veren hastane. adalet için nice gözler, dişler, belki de canlar feda olacak. memlekette nüfus bol nasılsa. candan ucuz bişiy yok. http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=250966

  "adliye binası inşaatı için patlatılan dinamitler, kartal dr. lütfi kırdar eğitim ve araştırma hastanesi doktorlarını isyan ettirdi. hekimler, 'hastanenin duvarları çatladı. bu gürültü yüzünden ameliyat yapamıyoruz' dedi....

  istanbul anadolu yakasının en büyük hastanesi olan ve her şehirden hastanın tedavi için geldiği kartal dr. lütfi kırdar eğitim ve araştırma hastanesi'nin doktorları, bitişiktesi adliye binası inşaatı nedeniyle patlatılan dinamitlerden şikayetçi. türkiye'nin en büyük inşaat projesi olan 2000 araçlık otopark nedeniyle derin bir temel kazılan adliye inşaatı için dinamitlerin patlatıldığını söyleyen doktorlar, hastalarıyla birlikte başhekimlik önünde olayı protesto etti.

  patlatılan dinamitlerin 4-5 şiddetinde deprem etkisi yarattığını belirten hekimler, duvarlarda çatlaklar oluştuğunu söyledi. hastaların psikolojilerinin bozulduğunu ve tedavi sürecinin uzun sürdüğünü kaydeden doktorlar, özellikle göz servisinde hassas operasyon yapamadıklarını vurguladı. öte yandan, hastanenin diş polikliniğinin çatlaklar oluştuğu için yakındaki bir hastaneye taşındığı, semiha şakir kadın doğum polikliniği'nde de derin çatlakların meydana geldiği görüldü.

  takvim "
 • öyle uzaktan olmaz..
  sevgi de, isyanda da, özgürlük de, mutluluk da, hüzün de..
  öyle uzaktan olmaz!
  sizi hastanemizin onkoloji servisine bekleriz..
  bir gününüzü orada yaşayın sonra konuşalım hayat hakkında..
  sonra konuşalım iyilik ve kötülük hakkında..
  siz her konuda konuşabilecek cesarettesiniz,
  her konuda korkmadan yazabilecek cesarettesiniz,
  hayatı anlamış, çözmüşsünüz..
  ama öyle uzaktan olmaz!
 • öyle uzaktan olmaz..
  sevgi de, isyanda da, özgürlük de, mutluluk da, hüzün de..
  öyle uzaktan olmaz!
  sizi hasta ya da hasta yakını olarak hastanenizin dahiliye servisine bekleriz..

  82 yaşındaki göz tansiyonu nedeniyle 1 gözü tamamen görmeyen, kulakları çok ağır işiten, tansiyon problemi olan dedemi kuvvetsizlik şikatiyle dr. lütfi kırdar'a internetten "ana bina dahiliye" seçeneğini seçerek randevu aldım..
  8.30 mesai başlama saati olduğu halde saat 8'e randevusu olan vardı. daha sonraki tecrübelerimle sistemin insanlar geç gelmesin diye 30 dakika önce bilgisi verdiğini keşfettim ayrıca randevunuzdan 30 dakika önce gelin uyarısı da bulunduğu için bir 30 dakika daha etti mi 1 saat..
  8.32 olan randevumuz 9.30 u buldu.
  doktor hanım dedemi kontrol etti tahlil, ilaç verdi. tahlilleri getirdiğinizde bana rastlamazsanız diye kendimize not yazıyorum diyip bir kağıt bile yazdı. özellikle sordum tekrar aynı şekilde randevu alıp almayacağımızı , soruyu tekrar bile ettim..
  orası çok kalabalık olduğu için tahlilleri başka yerde yaptırııp sonuçları aldığımız cuma günü internetten randevu almaya çalıştım pazara kadar server hatası verdi..
  pazar telefonla alalım dedim sesli yanıt sisteminde iç hastalıkları bölümünde dahiliye 1 dahiliye 2 şeklinde seçenekten (ana bina seçeneği olmadığı için) dahiliye 1 i seçtim
  öğleden sonraki randevumuza öğlen gittik ana binaya girdiğimizde kapıdaki kadına durumu anlattım tahlil getirdiğimizi bilen kadın yanlış randevu aldığımızı dahiliye 1'in arka tarafta olduğunu söyledi ..
  yaklaşık 100 m mesafede olan bana 10 metre gitmişim kadar yorucu olabilen mesafeye dedem maraton koşan atletler kadar yorularak tamamlaya bildi..
  giitik bekledik .. bekledik..
  öğleden sonra mesai başladı sekretaryadaki kadın yanlış geldiğimizi daha önce randevu aldığımız doktordan başkasına 10 gün geçmeden randevu alamayacağımızı sistem vermediğini, tahlil göstermek için tekrar randevu almamıza gerek olmadığını muayene olduğunuz yere gidip tahlil için sıra almamız gerektiğini vs. söyledi. bize kağıta yardımcı olun zordurumdalar babında sekreteryadaki arkadaşa verirsiniz diye kağıt yazdı..
  100 m 20 dakikada alarak yeni bir dünya rekoru kırarak başladığımız noktaya döndük..
  kağıt etkisi ya da benim bağırmam etkisiyle 10 dakika sonra doktor hanımın karşısındaydık..
  öyle uzaktan olmaz..
  sevgi de, isyanda da, özgürlük de, mutluluk da, hüzün de..
  öyle uzaktan olmaz!
  ..
  bir hastane neden sesli yanıt sistemiyle internet sitesini entegre etmez ya da edemez?
  neden randevu sistemi 30 dakika kotası koyar?
  neden hastanenin personeli uygulamalardan bi haberdir?
  sevgiden mi?
  ..
  isyandan da mı?
  ..
  özgürlükten mi?
  ..
  mutluluktan mı?
  ..

  öyle uzaktan olmaz..
  sevgi de, isyanda da, özgürlük de, mutluluk da, hüzün de..
  öyle uzaktan olmaz!
  sizi hasta ya da hasta yakını olarak hastanenizin dahiliye servisine bekleriz..
 • 3 ayda girmediğim kısmı kalmayan, kaçarcasına çıktığım tek hastane. doktorları süperkulade olmasına rağmen ısınamadım buraya öyle bişey yani. arkayı dönünce dağ görmek güzel bişey değil.
  tamam tamam itiraf ediyorum, otobüsten indikten sonra köprüden geçerken saçlarım bozuluyo ve sinirim bozuluyo**.
 • içinde ileri tekniklerle çalışan, fedakar, cefakar personele sahip yara ve yanık merkezinin bulunduğu hastane. bu merkezde hasta , ziyaretçi kargaşası yoktur. ziyaretler 13.30 ve 15.30 arasında ziyaretçi odasından ,hastanın yattığı yerden görebilecek şekilde tepeden telefonla yapılır. hijyene olağanüstü dikkat edilir. ileri yanıklarda tavsiye edilir.
 • acil kelimesiyle acilden istenen kan testinin sonucunun iki saat sonra verilebilmesi arasında ilişki kurmaya çalışan hastane. çalışmıyor da aslında. titreme nöbetine tutularak gidiyorsunuz, bir kan testi yapalım diyorlar, labaratuarda sıraya girip öyle bekliyorsunuz ve bu sırada önünüzdeki 30 kişinin başında olan kişiye sesleniyor görevli, "2 saat sonra çıkar sonuçlar".

  zaten biz de bir köşede ölmeye geliyorduk aslında acile, morga yakın olsun diye. doktorlara değil.