şükela:  tümü | bugün
 • kartalkayadaki dorukkaya ile birlikte en eski otel.
  özellikle snowboard yapanlar daha çok tercih ederler keza dorukkaya ya nazaran pistleri daha az buzlanır ve kar daha yumuşaktır.
 • 1977 yilinda daha onceden bolu dagindaki koru moteli de isletmeye acan meshur mazhar bey tarafindan yatirimi tamamlanmadan hizmete acildi. o zamanlar yalnizca bir tane teleskisi vardi. simdi diger oteller ile buyuk bir merkez oldu kartalkaya.
 • en lezzetli yemekleri olan kar* oteli
 • (bkz: #4161466)
 • dorukkayayı bir yana bıraktım, grand kartal varken ve üstelik all inclusive ken, ikisi de aynı işletmenin yönetimindeyken, hemen hemen aynı fiyatlardayken, ve 80 lerden bu kadar fırlamış, etrafta kocaman gözlükleriyle banu alkanı arattıran bir atmosferi varken, doğal bir sonuç olarak müşterisinin azlığıyla kalitesinin de doğru orantılı olduğu bir otel haline gelen, ama yine de en güzel yemeklere ve havuza sahip otel.
 • fikrimce, hizmet kalitesinde ciddi düşüşler gözlenen bir otel olmuştur içinde bulunduğumuz sezon itibariyle. ama yemekler hala güzeldir.
 • otelin marşı selçuk alagöz tarafından bestelenip okunmuş, bir de cd'leştirilmiştir..
 • muhteşem yemekleriyle, gördüğüm en büyük otel odalarına sahip olmasıyla ve "uludağ'a bir daha gideni eşek tepsin!" dedirten pistleriyle benden 10 puan alan ama lobisindeki menapoz teyze vari garsonları ve tarihin ötesinden kalma kayak odasıyla mükemmel olmaktan uzaklaşan kartalkaya'nın en eski oteli. saunası, havuzu, fitness salonları vardır. ancak genç kayakçılar için eğlence imkanları pistlerin kapanmasıyla bitmektedir. yanında kağıt, tabu vs gibi eğlencelikler götürmek şarttır.
 • otelde kalmayıp günübirlik kayacaksanız, kaosun içine düşeceğiniz otel. tabi eger kaya kiralamak durumundaysanız. kayak odası ana baba günü. bir hengame. kayak küçük diyenler. parayı nasıl ödiycez diyenler. bağırış çağırış. kendimi zor attım dışarı.

  pistler ise çok iyi. yani orta ve üst kayanlar için ideal ama yeni başlayanlar pek tercih etmemeli. hele bir köroğlu pisti varkı oldukca zorlu ama zevkli.
 • kaymayı bilenler için pek biçilmiş kaftan pistlere sahiptir bu otel ,45 dereceden 75 dereceye kadar türlü açılarda 7 adet pist bulunur ,
  köroğlu pistleri : 3 e ayrılır efe ,dede, latif diye , bu pistlerde kaymak biraz göt ister ama kaymaya başlayanın bırakası gelmez ,genelde kapalı olur ,otelin yoğunluğuna ,havanın berrak olmasına bağlıdır açılıp kapanması .tepenin arka tarafında kalır ,bi adet teleski calışır.

  gezi pisti : ormanın derinliklerine doğru giden bi pisttir , slalom yapmanıza gerek bile yoktur ama orta zorlukta olduğu söylenir , zevk ü sefa amaçlı kullanılır , bolkarcılara pek yarar.

  yılmaz demir pisti : kolay başlayıp zor biten pistlerdendir , sonlara doğru 70 derecelik acıyla seyreder ,tepenin ormanlık tarafındadır , çok geniştir, bombeler ,tepecikler falan da vardır ,tehlikelidir bilmeyen için ,zordur kısaca.

  kara pist : otelin cepheden gördüğü pistlerdendir ,zor bi pisttir , baya bi diktir buzlanma da görülür sıklıkla ,teleski mevcuttur yanında,genelde kalabalık olur.

  çanak :baby liftlerden sonra bu ve resuldede denilen pistler kullanılır ,olsa olsa 40 derecelik bi eğime sahiptir , orta zorluktadır , düşenlere sık rastlanır ,etrafı bolkarla cevrilidir,çarpışmalar yaşanabilir. bi de arka çanak vardır , otele dönüş diye adlandırılsa da başlı başına bi pisttir ,fazla dik olmamakla beraber genelde sis olur ,gözden ıraktır.

  resuldede :cok geniş bi pisttir , teknik geliştirmek için uygun bi eğime sahiptir .çanağa bağlanır.

  kazankaya: burda kaymak nasip olmamıştır açık değildir çünki büyük ihtimal teleski bozuktur ,fakat açlsa da pek talep görmez zira lüzumsuz bi yerdedir ,hiç bi çekiciliği ,zorluğu yoktur.

  genel olarak pistler bu kadardır ,fakat bunların kendi aralarında bağlantıları da vardır , oaralarda bonus vazifesi görür ,kar yumuşaktır bu yüzden sabah saatlerinde daha zevk ilen kayılır . hepsine tek bi lift kartıyla girilebilir , otel sessizdir, sevimlidir , huzur verir ,yemekler de bi o kadar güzeldir . yurtdışından gelen bi çok insana da rastlayabilirsiniz ,sömestr,noel vs vs .dışında ,ünü yayılmıştır nitekim.