şükela:  tümü | bugün
  • kartal pera park sitesi’nin arkadaşımı ve ailesini köpek sahiplendikleri sebebiyle evlerinden çıkartmak için dava açmaları rezaletidir. not: kiracı değiller, gerçi kiracı bile olsalar rezalet büyük, ama bir de ev sahibi oldukları detayını girmek istiyorum. yazıyı direk arkadaşımın yazdığı haliyle kopyalıyorum;

“iki yıldır oturduğumuz ve ev sahibi olduğumuz kartal pera park sitesi yönetimi, sahiplendiğim jack russell cinsi oğlum roket yüzünden hiçbir gerekçe göstermeden yalnızca site yönetmeliğine aykırı olduğu gerekçesiyle tahliye kararı aldı bize ve bunun sonucunda da dava açtı, yönetmelik maddesinde komşuluk hakları ve site huzuru gereği ev sahipleri ya da kiracılar “kedi, köpek, yılan, timsah ve kümes hayvanları gibi vahşi ve evcil hayvanları barındıramazlar, beslemeyemezler” maddesi yer alıyor, fakat bu maddeden çoğu insanın haberi yok, tapuyu aldıktan sonra yönetim planının olduğu bir kitapçık veriliyor ve imzalıyorsunuz ama bunu imzalamadan önce zaten o evin parası ödenmiş oluyor. site yönetimiyle konuşmaya çalıştık, komşularımızla hiçbir problemimiz olmadığını da anlatmaya çalıştık, fakat hiçbir şekilde uzlaşma taraftarı olmadılar, aksine bizi taciz etmeye devam ettiler. bizimle herhangi bir problemlerinin olmadığını, fakat bizimde tahliyemizi istediklerini dilersek müteahhit firmanın daireyi bizden tekrar satın alabileceğini söylediler. sonuç olarak hayvan düşmanı pera park sitesi yönetimi, kimseye hiçbir zararı olmayan 4 yaşındaki oğlumuzun evden tahliye edilmesini istedikleri için bize dava açtı. sokak hayvanlarına dahi saygısı olmayan pera park sitesi yönetiminden aksi bir durum bekleyemezdik, ama ev satın alana kadar insan bunları göremiyor tabii ki. kar yağdığında insanlar sokak hayvanlarını beslediği için kendilerini “hayvanlara mama vermeyin, site pire oluyor” yazılarıyla uyarıp, duyuru panolarında sokak hayvanlarını beslemenin ne kadar yanlış olduğu mesajını veriyorlardı. bizi sevenlerden, aynı zamanda hayvansever insanlardan manevi destek ve sosyal medyada duyurulması için destek bekliyoruz. lütfen bizi yalnız bırakmayın.”

dayanağı olmayan gereksiz kurallara t a m a m mı artık ya? lütfen sesimizi duyurmamıza yardım edin ki hayvanlara olan bu gereksiz nefret son bulsun.
  • hukuk kurallarina uygun bir kilif bulmus olsalar dahi rezalettir! allah bu mantiga sahip insanlarla beni karsilastirmasin insallah. “kedi, kopek, timsah, yilan” demisler bir de sozlesmede. oncelikle yilan ve timsah beslemek zaten turkiye genelinde yasak, site yonetimi keske once bunu ogrenseymis.

“ınsanlari rahatsiz ediyordur, once insanlara saygi” diyenlere de diyecegim bin tane kelime var ama... eski evimizde asagi katta bir bebek vardi; cocuk kolikti ve 3 yasina kadar bu boyle devam etti. 3 yil boyunca istisnasiz haftanin 7 gununun 5’i, cocuk geceleri en az 2 saat beni uyutmadi aglamasiyla. kapiya dayanip “insanlara saygin olsun be cocuk, zirlayip durma” demedim. cunku insanlik hali.... su an ust kattaki yasli komsumuz neredeyse her gun gece 10-11 gibi salonu supuruyor, sanirim halilari da yok, surekli tepemde gir gir ses. ha bir de kulaklari duymadiklari icin kendi aralarinda konusurken yuksek sesle konustuklarindan butun hikayeyi duyuyorum. bunun icin de gidip “once insana sayginiz olsun bre herifler” demedim.

su sacma sapan hayvan dusmanliginizdan kurtulun bencil insan, evde bulunan ne kedi, ne kopek senin kadar cevreye zarar vermez. asiri rahatsiz eden ve dayanilmayan bir durum var ise de, benim gibi sabretmeyip ricaci olup, aranizda cozmeye calisin.

edit: hala burada “colugumu cocugumu parcalar, ciftlikte besleyin” diyen nefretcilerin de oldugunu gormek cok uzucu. bahsedilen kopek bir de jack russel, bit kadar bir kopek. kendi yaptiginiz igrenc, tum dogaya ve cevreye aykiri beton bloklarinizda geberin. ormanin icine site yapip, sonra o bahceye sokak kedisinin girmesini yasaklayin, cevresine zehir koyun. cok dogru, cok haklisiniz.
  • altına imza attığınız sözleşmeyi okuyun önce. site içinde köpeğin ne işi var? her sene birkaç tane "köpek çocuğu parçaladı" haberi duyuyoruz. koca site içinde 3-5 tane rottweiller heveslisi hödük çıkmayacağını kim garantileyebilir? güvenli diye bir dünya para verip girdiğim sitede çoluk çocuğumun canından endişe etmek zorunda değilim! gidin köpeğinizi çiftlik evinizde besleyin! kanuna kitaba da uyun!

ek: he kardeşim, bizler içinde zerre hayvan sevgisi bulunmayan, şeytana tapıp kedi kanı içen kötü insanlarız. sen dünyanın en duyarlı, hisli hayvansever kelebeğisin! can güvenliği diyorum, korkuyorum diyorum aloo!

ek2:
    paşam senin köpeğin bit kadar olabilir. sana esneklik gösterilirse sitede rottweiller beslemek isteyen adam seni örnek gösterip aynı esnekliği istemeyecek mi? bizi nefretçi ilan edene kadar site gibi toplu yaşam yerlerinde nasıl yaşanacağını düzenleyen, altına imzanızı da attığınız kurallara bi uymayı deneseniz?
  • peki sen o oglunu! eve hapsederken onun fikrini aldin mi?
    edit: ben de fikirlerini aldim. dedilerki bize yasam alani birakmayanlarla ayni evde yasamayiz. ( bu sirada onlara yasam alani birakmayanlara baya bir sövdüler.) bahcen ciftligin varsa eyvallah gelelim ama apartman dairesi, site ici ise sen yoluna ben yoluma dediler.
  • rezalet gibi rezalettir. sabah sabah bu kadar kotu insan nasil bir araya gelebilir diye hayretlere dustugum olaydir.

bildigim kadariyla sadece hayvan beslemek tahliye icin bir sebep olamaz. gurultusune, saldirganligina vs bakilir.

ha bir de "sitede" kopek beslemeye cagdisilik diyen eksi sozlukte bile kisiler varmis. sen insan olsaydin seni de severdik. ama degilsin.
  • oglunu eve hapsetmişmiş de fikrini almış mı!! ben aldım birader. baktım ki sokaktaki öteki arkadaşlarına da anlatmış hep beraber eve gelmek istiyorlar.

sanırsın avustralyadayız anasını satayım. hayvanlara yaşayacak yer mi kaldı? ulan öle siteler yapmışlarki ormanın dibinde kapıya domuz iniyor domuz. maslak' a 2 dk mesafede öle dağın başında değil.