şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eski adı kartal ssk olan,ssk'nın devlet hastaneleriyle birleşmesiyle adı yavuz selim olan.kartal'da bulunan 16 katlı hastane
  bkz:http://www.yavuzselimhastanesi.gov.tr/
 • acil servisindeki pansuman gorevlilerinin cilgin attigi hastahane.

  gunlerden bir gun, badiciimin pansumani icin bu hastahaneye gittik.. (ciddi bir ameliyat sonrasi onemli bir yaranin, kendisi gibi onemle pasuman edilmesi gerekiyordu)

  pansuman gorevlisi pansumani yapti, gerekli malzemeyi kullandi.. cam bir tupte bulunan ilaci doktu (tupu kirdi tabii) sonra bizi gonderdi.
  ertesi gun tekrar pansuman yapilmasi icin ayni yere gittigimizde hehe haberlere konu olacak bir olayin bas aktorleri oldugumuzu farkettik; bir onceki gun pansumani yapan gorevlinin olmadigini soyleyen ve yerine bakan pansumanci kardes, badinin pansumanini tazeledi.. ama bir de ne gorelim, yaranin icinden dun kirdigi ilacin cam parcalari tane tane cikti..

  allahtan badinin gotunu kesmemis bu camlar, hehe camlari ayiklayan pansumanci gayet sogukkanli bi sekilde; "bunlar burada ne ariyo yav?" diye sordu ustune. biz de afallamis bi sekilde dunku pansuman macerasini anlativerdik, hehe hic garipsemedi "olur oyle kardes" diyerekten gecistirdi.

  siz siz olun pansumana giderken eger bu hastahaneye gidecekseniz de dikkatli olun, cam ile kesici seyler ile oynasmasin pansumanci.

  velhasil kelam, mecbur olmadikca gidilmemesi gereken, eger gidilecekse de dikkat edilmesi gereken bir hastahanedir.

  gazli bezi, bademcik ameliyatinda bogazda unutma gibi huylarida vardir, eklemeden edemiciiim.
 • simdinin kartal belediye baskani altinok öz, eskinin operatör doktoru altinok öz bir zamanlar bu hastanede bashekimlik yapmistir.
 • patoloji laboratuvarında çalışan laborantların uygunsuz havalandırma koşullarından dolayı vücutlarındaki ksilen ölçümleri anormal çıkan ve sendikal haklarını aramak istediklerinde başka kuruma tayin edilme tehdidi yapılan hastane.
  o çalışanlar şu an çevre hastanelere başvuru dilekçesi yazmakla meşguller.
  resmi dilekçe ile taraflarına teslim edilmesini istedikleri tahlil sonuçlarının yerine ise "veremeyiz" cevabını aldılar.
 • zamanında staj yaptığım temizliği ve disiplini ile güvenle gidebileceğim devlet hastanelerinden biridir.
 • aralık-2007 itibariyle kapanan ve komple yıkılarak tuzla'ya taşınan hastanedir.

  kartal'ın bir değeri daha kaybolmuştur.

  kartal'ı seviyorum diyenler utansın.