şükela:  tümü | bugün
  • elleri dert görmesin. tüm dr arkadaşlarımıza her zaman önerimdir. dövüş olacaksa ve bir taraf ifadesi alınıp serbest kalacaksa o siz olun.

t: içimin yağlarını eriten kavga.
  • doktorun akıllıca davrandığı olay.

ellerini kaldırarak ilk hamlenin karşı taraftan gelmesini beklemiş ve tabii ki çomar çomarlığını göstererek ilk hamleyi yapmış, doktor da nefsi müdafaa hakkını kullanarak kendini savunmuştur.

video 2 parça, ilk parçada muhtemelen doktoru delirtmiş bir başörtülü bacımız var. ki bu tipleri çok iyi bilirim etrafta bunlardan çok var. ikinci parça da ise başörtülü bacımız kocasına haber vermiş çomar koca da elinde sopayla gelmiş olayı büyütmüş, fakat hevesleri kursaklarında kalmış. doktora laf edenler muhtemelen doktor kendini savunmayıp tekme tokat dayak yeseydi ölü taklidi yaparlardı burada. sizin iki yüzlülüğünüzü sikeyim.
  • guldurdu.

ne saniyosunuz lan siz doktorlari.

ben bu kadar okumusum. hayatin cilesini cekmisim.

orospu cocugu bi comarin hayatima kastetmesine seyirci mi kalicam.

daha durun siz

dr arkadaslara tavsiye. mutlaka kendinizi koruyacak ekipmanlari yaninizda bulundurun

ekleme: mesaj kutuma salyalarini sacarak havlayan kuduz kopekler var. kavgaya cagiran bi pic bile var. 185 boyu 90 kilosu varmis amina kodumun ayisinin.

olum siz kimsiniz. siz ne saniyosunuz kendinizi. amina kodumun les kopekleri. siktirin gidin otede havlayin.
  • yine doktor hasta kavgası ama bu sefer doktor abimiz cevval çıkmış. bence bütün doktorlar kick-box eğitimi almalı.
    haber linki
  • demek ki yaşına güvenmeye benzemiyor o işler babası yaşında saçları ağarmış adama atar yapıyor nasıl olsa naiftir saçı uzundur iki höt derim tırsar diye düşünmüş. adam bu noktaya tırnağıyla kazıyarak gelmiş. artık bir çoğu savunma sporu kurslarına kaydoluyor. hele ki acil/genel cerrahi ve cerrahi branşlara çok bulaşmayın derim. tanıdığım önemli bir kesim krav maga kursuna gitti kursa kaydolmadan önce oram buram ders sırasında kırılırsa sorumluluk bende diye kağıt imzalattırıyorlar. bir arkadaşın arkadaşının serçe parmağı kırılıdı ders sırasında. krav maga nedir diyen araştırabilir. direkt öldürme ve canını kurtarma üzerine kurulu kavganın ve şoparlığın merkezi sayılan israil'den çıkma. her şey silah. lolipop'un çubuğunu gırtlağına sokup öldürme üstüne kurulu. sonra yine doktor müdahele eder ilk yardımı ama ben öleceğime nefsimi kururum yapacak bir şey yok

tanım: tanım manım yok bam bam bam. eline sağlık.
  • evde canı sıkılanın sağlık ocağına ya da acile gittiği bir ülkede gayet normal.
    böbrek taşımdan dolayı hastaneye gidiyorum bir süredir. hastanedeki kalabalığın çoğunluğunu çocuklu ya da çocuksuz (ev hanıı oldukları her hallerinden belli) kadınlardan oluşuyor. ülen nüfusun geri kalanının tamamı hep özele mi gidiyor. bu ev hanımlarının kocaları hiç mi hasta olmuyor?

ülkemizin sırtında 3 büyük dert var şu anda
    1. ev hanımları
    2. erken yaşta emekli olanlar
    3. suriyeliler

ülkenin resmi olarak çalışan kesimi bu 3 büyük güruhun karnını doyurmakla mükellef (sigortalı çalışan sayımız sadece 20 milyon civarında çoğusuda asgari ücret kazanıyor.)
    bu üç kesim hem ekonomiye katkı sağlamıyor hem de tüketiyorlar bizi.

not: annem ev hanımı (ama gençliğinde evde dikiş dikerdi, onun diktiklerini babam satardı. babam erken yaşta emekli olanlardan.)
  • doktor iyi bile dayanmış, zaten videoda güvenliğin elinde sopa görülüyor. muhtemelen hasta yakını olan lale elimde sopayla gelip amacını zaten belli etmiş. yukarıda bir geri zekalı da doktorlar iletişim eğitimi almalı diyor. bu ülkede eğitimsiz cahil comar kaynıyor, bu ülkeye eğitim lazım. doktora şiddete ceza vermezsen öyle çomarlar her fırsatta üstüne çullanmaya kalkar. hadi onlar eğitimsiz doktor alttan alıp durumu idare etsin diyeni de sikerim. bu çomarşarın işi sadece hastanede mi oluyor? polisle adliyede savcıyla hakimle işi olmuyor mu? orda süt dökmüş kedi gibi oluyor. demek ki sorun ceza almayacağını düşünen çomar sorunu. doktorun karşılık vermesini kesinlikle doğru buluyorum hatta arttırıyorum her sağlık çalışanı gerekirse yanında sopa taşımalı bu tarz durumlarda sorgulamadan saldırıya geçmeli. pavyonlarda bile daha az kavga oluyor hastanelerden. bu çomar sorunu başka türlü çözülmez.
  • 1 ay önce bi rahatsızlık sonucu hastaneye uğradım. öğle arası olduğu için doktor'un gelmesini bekliyorum. yakınımda oturan bir kadın'ın çocuğu yapmadık gürültü ve şımarıklık bırakmadı. daha sonra telefonu çaldı ve bağıra bağıra konuşmaya devam etti. öyle bağırıyor ki sesi 110 db falan vardır. ona "hanımefendi biraz sessiz konuşurmusunuz lütfen, hastanedeyiz" diyen hastane çalışanına, kadın o kadar laf etti ki, hastane çalışanı kadın bile ne olduğunu anlayamadı.

diyeceğim şu; bu görüntülerde kimin haklı kimin haksız olduğunu bilemeyiz ancak ortada haklı ya da haksız aramaktan çok saygı ve tahammülün kalmadığı açıkça görünüyor. hasta doktoru/çalışanı şikayet etmekle tehdit ediyor, doktor iş stresi vs. ile hastaya kötü davranıyor. biraz insan sevsek herşey nornal'e dönecek ama maalesef ülke olarak insan sevmiyoruz.
  • neredeyse kendisinin iki katı cüsseye sahip olan doktora saldıran bir adet andaval içeren kavga.

lan oğlum orada güvenlik müvenlik olmasa doktor seni unufak eder haberin yok. sen dua et güvenlik müdahale ediyor.
  • doktor uyanık, kameraya alındığını görüyor bağırarak karşı tarafı pes ettirmeye çalışırken; bunu eller yukarıda bir şekilde yapıyor ki "ben temas etmedim, karşı taraf fiziki temas etti" diye suç duyurusunda bulunacak. ama hasta yakını vurmaya başlayınca o da dayanamayıp vuruyor. elleri armut toplamamış, girişmiş. iyi de yapmış.