şükela:  tümü | bugün
133 entry daha
  • burada doktora laf eden kendini bilmezlere diyeceklerim var. günde kaç defa bunun gibilerle karşılaşıyoruz bir bilseniz. kadın sanki orada emir eri varmış gibi ya da ilaç yazdırma memuru varmış gibi üstten üsten konuşuyor. ortada çocuk yok, yani hasta yok. bir defa bu istediği şey doktorun suç işlemesi anlamına geliyor. şuan kaç doktor var sadece bu sebepten mahkemeyle uğraşmak zorunda kalan. istediği olmayınca bağırmaya başlıyor. videonun bir kısmında doktorun "beni hala tehdit etmeye devam ediyorsun" dediğini duyacaksınız. doktor da insan olduğu için bu kadar üzerine gidilmesini ve ısrarla anlatmasına rağmen hastanın ikna olmayıp bir de tehdit edilmesini gülücüklerle karşılayacağını bekleyemezsiniz. bağırarak veya şikayet ederek istediğine ulaşacağını sanıyor. doktor artık tahammül edemeyince hiç düşünmeden kocasını arayıp doktorun üstüne salıyor. hiç düşünmüyor kocam burada bir suça karışır başımız belaya girer diye. sonuç ortada. o hasta yakını hapis yatıp o soğuk duvarları her gün öpse bile bu yaşanan strese bu hengameye yazık değil mi. doktor bunu yaşamak ister mi. bu doktor kim bilir ne kadar bu olayın etkisinde kalacak. kaç defa bu saldırganla mahkemede vs yüz yüze gelmek zorunda kalacak.
  • bu deli doktor daha önceleri bizim sağlık ocağındaydı. tüm mahalle şikayetçiydi bu deliden. demek oraya sürgün olmuş allahın delisi.
  • doktor ilaç yazmıyorum diyorsa yazmıyordur. niye ısrar ediyorsunuz? niye kafanıza göre teşhis koyup, ilacı da belirleyip, doktora “ şu ilacı bana yazıversen doktor” diyorsunuz?
    kaldı ki burada kadın ilacı kendine de almıyor. çocuğu için kendi kendine teşhis koymuş. doktorun kapısına gitmiş, bana şu ilacı yazın doktor demiş.

çocuk nerede? yok.
    peki doktorun hastayı görmeden ilaç yazması gibi bir şey olabilir mi? olmamalı ama bizim halkımız bunu bir türlü anlamıyor, anlayamıyor. getir çocuğunu ve de ki doktor bey, çocuğumda öksürük var vs vs. bırak adam muayene etsin, işini yapsın. belki başka bir sorunu var ya da belki başka bir ilaç yazacak?

yukarıda linki verilen videoyu izledim. söz konusu koca diyor ki eşim çocuk için ilaç yazmasını istemiş, doktor da hayır demiş. oradaki tepki bilinçaltındaki “ doktor nasıl ilaç yazmaz??? işi ne??? “ tepkisi.

çok cahilce.

doktorun neden çileden çıktığını da anlamış oluyoruz videoyu izleyince : içeride masa, sandalye dağıtmış söz konusu kişi. sonra da bu yaptığını doktorun karısına edepsiz demesine bağlamış.

ola ki dedi, kimsenin kimseye durduk yere edepsiz dediğine de inanmam. kendi kendime senaryo yazmak da istemem ama muhtemel olan, hayır cevabını almasına rağmen kadının ısrara devam etmesi ve yazacaksınız, işiniz ne gibi bir emri vakide bulunması olabilir. doktor da bildiğiniz çileden çıkmış.

ps : doktor daha sakin olsaydı diyen arkadaşlar; o doktor kendini savunamayacak durumda olsaydı orada dayak yiyen taraf olacaktı ve biz bunu her zaman olduğu gibi bir hekime şiddet olayı olarak okuyacaktık.

edit: eczacı da yanlış. kadına, “ gidip doktora yazdırın” demiş. desene “ abla bu ilacı yazması için doktorun çocuğu muayene etmesi lazım “
  • reis hakikaten taki tasarimcisina benziyor ya lan ajsjsjs
1 entry daha