şükela:  tümü | bugün
 • bu mekana yazlari keltepe kışları kartepe demekte mantıklı olacaktır. böylece mevsimlik ada sahip bir beldeye sahip olunacaktir.
  kayak merkezi yapilma calismalari insaat anlaminda baya ilerlemis durumdadir fakat bazi rant cevreleri uludag ve kartalkayanin isini keseceginden bu ise sekte vurmaya calismakta bu yuzden yavas yurumektedir.
 • 1600m rakimli, samanli siradaglari uzerindeki en yuksek dag.
 • (bkz: kartaltepe)
 • bu sene resmen kıs turizmine açılacak dag.
 • "dünyanın en kısa mesafe ve en bacak acıtan lifti" olma rekorunu kırmayacağını umduğum tesis.
 • 12 tane olmak üzere toplam 21km pisti varmış*.
 • the green park kartepe resort adlı tesisin hizmete başladığı, toplam 42km uzunluğunda 15 pistin bulunduğu kartalkaya benzeri turizm bölgesi. türk turizmine hayırlı olsun.
 • görülmüştür ki doğanın tam anlamıyla amına koyularak dev gibi bir tesis yapılmıştır kartepede.
 • telesiyej ve teleskilerin ızdırap çektirdiği, fiyatların uçuk olduğu, eksiği bol, pistleri kısa, kaymasını bilmeyen vatandaşlarla dolu bir kayak merkezi.

  telesiyejde görevli kişlere bir lafım yok ancak işletmede problem var. rüzgardan şalterlerin atmasını önlemeyi akıl edememişler. devreye girmemiş olan telesiyejin ulaştığı pist elbet uzundur diye düşünüyorum. şu an kayılacak tek pisti cennet'in bir miktar ufağı, beceren'in biraz uzunu. tek zorluğu 15 dakika ile 30 dakika arası bir telesiyej çıkış süresi olması.

  teleskilerin ortasındaki kafeteryamsı yerde eksikleri saymakla bitmez. öncelikle mangal keyfi açık büfe. istediğin anda sucuk ekmek ve sıcak şarap yok. sıcak şarap da bizim uyarımız üzerine menüye eklendi. fiyatlar ise acayip. sucuk ekmek 15 ytl.. bunun bir kayak merkezinde nesi acayip derseniz, soğuk sandviç ekmeği içinde 4 dilim sucuk olunca gerçekten acayip oluyor. sıcak şarap ise 10 ytl'den hesap için verilen paraüstü gelene kadar 12,5 ytl. bu arada hiç uludağ görmemiş bünyeler yapmış tesisi muhtemelen. o yüzden o kafeteryada bulunan şömine tek yana bakıyor yani uludağda görülen ocak biçimindeki dev şöminelerden değil. kaloriferler de yanmıyor. bu da şu demek, telesiyejde bir tarafınız donduktan sonra kayak süresi kısa sürdüğünden vücudunuz pek ısınamıyor ve bir soluklanayım dediğinizde mola verdiğiniz sıcak olması beklenen mekan en az dışarısı kadar soğuk. sahlep. o da ne? "daha yeni açıldık eksiklerimiz var haliyle" diyor servis yapan beyefendi. neyse ki elemanlar çok iyi niyetli. tüm olanları biraz hafifletiyor. bir de otel yönetimi o soğukta servis yapan garsonlara gömlek ceket zorunluluğu getirmiş. "10 tane bir örnek polar alın garibanlara" diyesim geldi. tüm liftler için günlük ücret 60 ytl. önce tüm liftler diye duyunca normal geliyor da sonra kayılacak 2 pist olduğu görülünce o da bir tarafınıza kaçmış oluyor.

  pistlerde kaymasını bilene rastlamak zor. ancak pistler acemiler için çok tehlikeli geçişlere sahip. yani sanırım parklar ve bahçeler müdürlüğü tesis yapımına izin vermiş ancak pist yapımına izin vermemiş. izin verdiği kadarında da yeterli önlemler alınamamış. yani aniden ağaçlara yapışabilir ya da kendinizi bir du deposunda poster haline sokabilirsiniz.

  snowboardcular için mükemmel yerler var. sstricky 2'deki gibi ağaçlar arasından dar geçişler filan.

  nitekim istanbul'a yakınlığı sebebiyle aşağıdaki öneriler dikkate alınırsa gayet güzel spor yapılabilir.

  1. sabahtan sıkı bir kahvaltı edin. olmadı yanınıza bir sandviç alın.
  2. sıcak bir şeyler için cafe crown arası reklamlarındaki gibi bir termos edinin.
  3. cep matarası edinin.
  4. konyak ya da benzeri ısıtıcı bir alkol bulundurun.
  5. snickers gibi açlığı bastırıp enerji verecek bir "chocolate bar" alın.
  6. kar maskesi, şapka ve gözlük bulundurun.
  7. çok sıkı giyinin.