şükela:  tümü | bugün
  • 20 yıl sonra devredilince 6 ayda yapımı tamamlanan kayak merkezi...
    maşukiye sırtlarından yol alabilirsiniz diyeceğim ama daha çevre yolu tamamlanmadı. umarım bir 20 yıl daha beklemeyiz.
  • asıl adı keltepedir. kulağa sosyetik gelmediği için kayak merkezi olduktan sonra kartepe adını almıştır.
  • en fazla 2 saatlik yolu ile iyi bir dinlenme tatil hedesi dağa tırmanırken gunluk guneşliktir 1 saat geçer sis basar dağın tepesinde mahsur kalırsınız.. yalnızca fazla sıkıcıdır 30 kişilik bi grupla gidilince tadından yenmez.
  • (bkz: aramaya inanmak)
    (bkz: kartepe)
  • 2 yaşında çocuğu kucağında batonsuz kayan amcalar gördüğüm yer, cocularını direksiyonda kucaklarına alıp araba sürdüren zihniyet kayak tesisinde böyle bir imaj çiziyomuş demek.
  • pistleri fazla geniş olmayan,bu yüzden kanımca acemilere pek uygun olmayan kayak tesisi.
  • yazın aşağıda (izmit) aracın dış ısı göstergesi 29 derece gösterirken bu sevgili kayak merkezimizde 16 derece göstererek benim gibi serin havadan hoşlanan bünyeleri yazın sıcağından kurtararak ziyadesiyle memnun etmektedir.

gönül gerçek amacının hakkını vermek için kışın da gitmek ister ama kayak yapmayı bilmiyorum
  • dun ilk defa gittigim kayak merkezi, sadece geyikalan pisti acikti.
    - pist rotasi ara ara duzlukler oldugu icin pek keyifli degil.
    - aksam saatlerinde donus liftinin ariza yapmasi sebebi ile insanlar saatlerce liftte asili kaldilar, geri kalanlar otele yuruyerek ciktilar bu arizalar cok sik oluyormus.
    - liftler genel olarak yavas ve eskiler
    - hizmet servis konusunda turkiyedeki diger merkezlerden cok farkli degiller bence.
    -skipass bu sene 80 lira
    - kayak hirsizligina sahit olduk bir de aksam, konusacak muhattap bile bulamadilar sanirim.
    - kaymak icin mesafe yakinligindan dolayi tercih edilebilir, ama ben bir daha gidecegimi dusunmuyorum.
  • bir fincan kahvenin 16 lira olduğu kayak merkezi.
  • kafasına göre pistleri açıp kapatan, skipass fiyatları yüksek kayak merkezi.fakat istanbula bu mesafede başka bir alternatif olmadığı sürece rakipsiz kalmaya devam edecek.umarım izmit köprüsü açılıp uludağ'a ulaşım makul zamana inerse kendilerini biraz düzeltirler.