şükela:  tümü | bugün
 • 3. karya sahilleri bisiklet turu 19 ekim 2012 cuma günü başlıyor. etkinlik sayfasına buradan ulaşılabilir

  3 gün sürecek turda, marmaris, içmeler, turunç, çiftlik, serçe limanı, taşlıca, söğüt, bozburun, selimiye, turgut, orhaniye, hisarönü, değirmenyanı, yeşilbelde, karacasöğüt bölgeleri gezilecek. turun tamamı, marmaris ilçe sınırları içinde olacak şekilde planlandı.

  3. karya sahilleri bisiklet turu’ nun kontenjanı yoktur. sadece kayıtlar 09 ekim 2012 salı günü gecesi kapatılacak ve bu tarihten sonra kesinlikle yeni katılımcı kabul edilmeyecektir.

  karya sahilleri bisiklet turu kamplı bir bisiklet turudur. 19 ekim akşamı çiftlik koyunda, 20 ekim akşamı hisarönü köyünde kamp kurulacaktır. her katılımcı kendi çadır, uyku tulumu gibi tedbirlerini almalıdırlar. kampta kalmayı tercih etmeyen katılımcılar, çiftlik koyunda bulunan tek otel olan hotel green platan ve hisarönü köyünde bulunan club rena, hotel ucpa yada diğer otel/pansiyonlardan yararlanabilirler.

  katılımcılar, karya sahilleri bisiklet turu’nda kendi bagajlarını taşımayacaklar, tüm bagajlar her sabah yük aracına yüklenerek, akşamları kamp yerinde teslim alınacaktır. tur sırasınca bisikletseverlere organizasyonun eskort araçları destek verecek, polis, jandarma ve hızır acil ekipleri gerekli önlemleri alacaklardır.

  tur sırasınca, 1.gün öğle ve akşam yemekleri, 2.gün sabah kahvaltısı ile öğle ve akşam yemekleri, 3.gün sabah kahvaltısı ve öğle yemeği organizasyon tarafından sağlanacaktır. organizasyonun sağladığı yemeği tercih etmeyen katılımcılar, çevredeki restaurant, lokanta ve marketlerden faydalanabilirler.

  tur etapları toprak dağ yollarını da içerdiği için katılımcıların bisikletlerini seçerken bu konuyu dikkate almalarını tavsiye ederiz. organizasyon mekanik destek konusunda önlem alacaktır fakat organizasyonu gerçekleştiren kişiler arasında mekanik bilgisi olan kişi sayısı kısıtlıdır ve motorize mekaniker de olmayacaktır. her katılımcı kendi teknik destek kitini (yedek iç lastik, pompa, levye, allen anahtar vs.) sağlamakla sorumludur.

  katılımcılar tur öncesinde bisikletlerinin mekanik kontrollerini ve bakımlarını yaptırmalıdırlar. organizasyon, bakımsız yada turun etaplarını geçemeyecek durumdaki bisikletleri tura almayabilir.

  tur süresince katılımcılar, bisiklet sürüşleri süresince kask, gözlük, eldiven gibi güvenlik ekipmanlarını giymelidirler. organizasyon sağlık ve tıbbi destek konusunda önlem alacaktır. ancak olası bir kaza ve yaralanma durumunda da organizasyon sorumlu değildir.

  karya sahilleri bisiklet turu, marmaris bisiklet topluluğu’ tarafından organize edilmekte, destekleyen kurumlar tarafından ve katılımcılardan alınacak katılım bedelleri ile finanse edilmektedir. bu tur ticari bir tur değildir. tur için çalışan herkes gönüllü olup, gelir elde etme gayreti içinde değillerdir. bu turun bütçesi 30.000 tl’ dir ve katılımcılardan alınacak katılım bedeli 100 tl’ dir. tüm harcamalar faturalı olup, tur sonrasında isteyen katılımcılara ibraz edilebilir.

hesabın var mı? giriş yap