şükela:  tümü | bugün soru sor
 • agaclarin arasina gizlenmis bungalowlar, agaclarin altina siginmis cadirlar, ortak tuvalet, buz gibi ama berrak bir denize dokunan minik kayalik kiyi, tavuklu salata yapan adam, gunes altinda bira, sualtinda sarki soyleme yarismasi, kiyiya bagli sorf tahtasi, kirmizi toprak, kas'a 5 dakika, hastaneden ve antik tiyatrodan hemen sonra, cukurbag yolunda...en sevdigim yer...
 • meydandan yarimadaya ilerlerken,tiyatronun sag caprazinda bulunan ve eylul itibariyle,giris fiyati besyuzbin lira olan alan.konum itibariyle kayalik olan mekanda(kas ta her yer kayalik, o ayri) cift kisilik yatak ve tuvaleti olan evlerin fiyati yine eylul itibariyle yirmi-otuz milyon liraydi.
  denizden yuksek bir konumda cadirlarin tek tuk oldugu,dogal semsiye palmiyelerin altinda,tahta sezlonglarin rahatsizligini;belli belirsiz duyulan
  kuba muzigi ile yadsiyabilirsiniz.susam,tavuk ve hashas la yapilan nefis salatasi,kimseyle paylasmak istemeyeceginiz lezzetler arasindan
  sayilabilir.
  ayrica yuzme bilmeyen ve palet kullanma ozru olan insanlar,denize
  atlamak yerine,merdivenlerden inerek girmeyi tercih edenler icin basli basina kufur sebebi olabilir.
  (bkz: tatilim geldi)
 • i$letmecisi ile progressive rock uzerine salak bir tarti$ma yapilirken iki alman civirin kacirilmasina neden olmu$ mendebur mekan.
  (bkz: kalcasinda dovme olan kadin modeli)

  yazarin notu: muhabbet mavide yapildigindan campingin pek bir gunahi yoktur aslinda. mendebur olsa olsa yazarin kendisi olur.. bulmu$sun civiri, nene gerek progressive rock?
  (bu da tekzip nitelikli edit olsun varsin)
 • önce tatile gidilip a$ık olunan,sonra hayat burda daha güzel olur kendini kandırmacasıyla i$letmesi alınan,
  i$le tatilin birbirine karı$tırılması sonucu sezon sonu acı bir anı olan,$imdilerde sadece denize girmeye gittiğim vede biraya verdiğim iki milyona ağlayacaklı olduğum, 2002'de bana ve karıma ev olan,fok sevme,kedi yeti$tirme,kaplumbağaların hiç'de yavaş olmadıklarını öğrenme yeri.
 • hamam gibin bungalowlar, illaki soğuk duş, bungalowlardaki gece misafiri tahtakurtları, sivrisinek* ama eşsiz doğa* mükemmel bir deniz ve dinlenmek.
 • dolunaylarda fasıl yapilan restoranıyla gönüllerde ayrı bir sayfa daha açmış durulası mekan...
 • kaştan ayrıldıktan sonra görünen diğer kamp alanlarıyla * değeri bir kez daha anlaşılan huzur mekanı. bu sessizliği; arada dışarıdan denizini ziyarete gelen çolukların * sesleriyle bozuluyor olsa da gönlümüzdeki yeri bakidir. kuru ekmekli hamburgerinin tadı damakta kalır. işletmecileri çok iyi insanlar. "sinek vardır geceleri burda alın size sinek tableti" diyerek sevindirmiş olsa dahi gece ortalıkta cirit atan obez sinekler bizi uykudan her sıçratışında acaba bu tabletleri suyla yutsak daha kı çok işe yarar sorusunu sormamızı engelleyememiştir.

  bu arada hala kıyıya bağlı surf tahtaları duruyor. fakat altında ayrı bir yosun ve deniz mahlukatları uygarlığı oluşmuş. ben de neden kaşınıyorum diyordum.
 • sözlüğün canlandırdığı anılar mekanı. sene 1983. sevgiliyle ilk kez tatile çıkmanın heyecanıyla tıkıştırılmış sırt çantası. o yıllarda, sadece kamil koç'un haftada bir sefer yapması yüzünden bulunamayan bilet. geceyarısı binilen antalya otobüsü. yol boyunca sevgilinin kucakta yatması. sabahın ilk ışıklarıyla antalya garajı. sabah, simit ve çayla yapılan kahvaltıdan sonra binilen kaptıkaçtı. bazen asfalt, bazen stabilize, bazen inşaat halinde döne döne giden yollar. her köyde durmalar. tavuklarla otobüse binen köylüler ve birkaç turist ile 6 saat süren yolculuk sonucu kaş. üçbin nüfuslu bir sahil kasabası. birkaç pansiyon bir iki otel ve kaş camping. bir ağaç altına kurulan çadır. küsmeler, barışmalar. küçük çakıl, büyük çakıl, kırmızı balıklı yer. geceleri antik tiyatro'da içilen ucuz şaraplar. hey gidi günler.
 • gerçek mi masal mı olduğu anlaşılamayan yer. 2007 yazı için yenilenen bungalowlar otel odalarını aratmayacak hale getirilmiş. lokantanın keyfi muhteşem, denizi bakir, önde zeytin ağaçları, arkasında kaş. paşa limanıındaki aqua termal'in termalsizi ve daha bir el değmemişi gibidir.