şükela:  tümü | bugün
 • hareketi başarıyla tamamlayan, az gelişmiş homo sapiensler bu eylemle de yetinmeyip, "tutmasaydim gidiyordun" tadında $aka sandıkları eylemleri inatla sürdürürler.

  (bkz: iyi bok yemek)
 • bu insanlar baska akıl almaz yontemler de gelistirerek bu gereksiz davranısı guncel tutmaya calısmıslardır.

  sakacı insan eline bir kalem alır ve kurbana "simdi bu kaleme odaklanmanı istiyorum" der. sonra kalemi yavasca, uzak noktadaki, nah hareketi seklinde hazır bulunan ele dogru hareket ettirir. gayri ihtiyari nah'a bakan kurbanın suratı ifadesiyle zevkten dort kose olur.

  sakacı ve yaratıcı insan; bir kagıdı ortadan deler ve kurban kisiye "a bak delinmis bu!" der. zavallı kurban kisi baktıgı delikte tabii ki bi nah gorecektir.

  sakacı ve az yaratıcı insan ise; kurbanın bilimum noktasına elini koyarak "bak burası sokulmus", "buraya bisey dokulmus" seklinde belirtmelerde bulunur. kurban kisi "ha ne? ne olmus?" tepkisini verdiginde artık cok gectir.
 • bir de bunun 1 den fazla afacan insanın birleşerek bir kurbanı komplike şekilde afallattığı durumlar vardır.
  komplo kuranlardan birisi uygun bir yere sotelediği nah ile sinsice gülmeden bekler,bir diğeri kurbana nah yapmış kişiyi ya da komploya alet olmuş başka bir bireyi işaret eder,yönlendirme nah yapmış hain kişinin kaş göz ile hareketi tamamlanır.
  bu comboda önemli olan husus,kurbanın her seferinde başka doğrultulara yönelendirilmesidir.kurbanın çok önemli bir şey olduğunu zannederek kafasını sürekli sağa sola çevirmesinin akabinde karşılıştığı nah ile şapşallaşması gerekmektedir.
 • ilkokulda erkek arkadaslarina bu şakacı hareketi yapan çocukların ileriki yıllarda -yani ortaokul ve lise dönemlerinde- bu hareketi sınıfın kızlarına tekrarladıkları gözlemlenmektedir. bu gibi kişiler bunu daha da ileriki yıllarda sevgililerine de uygulayabilmekte ve akabinde de çılgıncasına beraberce; bir nostalji duygusuna kapılıp gülebilmektedirler. (bkz: iliskinin bokunu cikarmak)
 • vakti zamanında lemanyak* dergisinin mona rıza isimli kapağındaki espri. konuşma balonu olarak da "bunu görüyon mu bunu" şeklinde bir replik de vardı ki yarmış kapaklardan biri olmaya aday etmiştir kendini. çizen ise bahadır baruter kişisidir.
 • sunun gibi biseydir.

  + abi...
  - efendim?
  + bi baksana...
  - buyur?
  + ==> (o)))
 • erojen bolgeye dogru yapilan cuccuk hareketinin yakin akrabasidir kendisi.
 • eskilerin fika göstermek dediği eylem.
 • jaws'ın standart şakası. her seferinde de yerim...
 • genelde baksanayla baslar. bi sure sonra baksana savaslari kisvesi altinda sonsuza kadar devam eder, karsilikli bi kac kisi surekli bir birine yedirmeye calisir, o ona yapar, nah isaretine bakan intikam icin uygun ortam kollar ve sonunda lafi yapistirir:

  -olm baksana..
  ne...?
  -(kas goz isareti yapilir bu sukunet karisisinda nah isareti gosterilir)
  haa, off ha siktir yaaaa