şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir cesit kaptan spak modeli
 • tek tip kas modeli üzerinden çalışıldığı icin emanet duran hede. kas konturu normalde kası eksik olan insanlar icin kullanılırken simdi delinin biri tas atmış kuyuya hesabı herkes tek tip model kas varmış ve bu model kas da her surata uygunmus gibi dolgulu, kalın ve düz halde uygulanmakta. e güzellik merkezleri parayı verip beş bin liraya uyduruk kalıcı makyaj makineleri alabiliyor. ondan sonra yetmezmiş gibi bir de kas alan elemanlarına internet üzerinden yahut uc beş derslik sertifikalar aldırıyorlar. sonrası da boyle yürüyor iste.

  kaslarınız seyrek ve biçimsiz ise genellikle dövme sanatçılarının yaptığı kıl efekti olayına girisebilirsiniz ama yok laf olsun kuyuya ben de düşeyim derseniz buyrun, köşedeki güzellik merkezi de bu alanda uzman. bi de kaş stilisti demezler mi kendilerine.. kictan meslek uydurmak boyle bir sey demek ki.
 • yaptırmak istemediğim. ama bu gidişle yaptırmak zorunda kalmaktan korktuğum. hızla seyreliyorlar kaşlarım durduramıyoruz.
 • bir an önce tedavülden kalkması gereken furya.

  bir de kaş aralarını kalıcı plastik maddeyle doldurtanı var aman tanrım.

  benim diyen pavyon karısı bu kadar avamlaşamaz.
 • sağlık sorunu nedeniyle gereklidir eyvallah da o şey sadece fotoğraflarda güzel oluyor, o da yapay olduğu belli olmadığı için.
 • kaş konturu tam olarak nasıl bir şey anlayamadım, ama dövme kaş daha fena sanırım. sezen aksu'nunki mesela dövme kaş mı olmuş oluyor? kendisi çiziyor kaşı, ta kulağına varıncaya kadar böyle... anlayamadım gitti bunu.
 • her önüne gelen bundan yaptırıyor bir tane doğal kaşlı insan göremez olduk.

  o kadar yapmacık görünüyor ki, bunu yaptıranlar aynaya bakmıyor galiba hiç. instagram fotoğraflarında güzel durabilir ama gel gör ki gerçekte tam bir hayal kırıklığı.

  inanın ki seyrek kaşlıyken daha güzeldiniz.
 • şunun modası bitse de gitsek diyorum anacım. gerçekten kötü. arkadaş arasında muhabbeti falan oluyor, iyisine rastlamamışsın diyorlar, tanıdıklarının fotosunu açıyorlar yine sevemiyorum. çok yapay. ( bu arada umarım yanlış başlıkta değilimdir, şu kıl tekniği dediklerini de kastediyorum.)

  kaşını vaktinde küstüren, ince alan da haklı yani, onlara da bir çözüm üretmek lazım fakat çözüm bu olmamalı ya. kaş ekimi diye bir şey de çıkmış. görsellere bir amca kaşı koymuşlar. taverna kılıklı bir tipin kaşına benziyor, rezalet. kadın kısmının kaşları ise fotoşoklu gibi. ya da hiç alakası yok ha. sanki normal öylesine bir manken kızcağızdı, bir şekilde çektiler aha da biz yaptık dediler bilemeyeceğim. hiç ektireni de görmedim. ama saç ekiminden bildiğim kadarıyla bir müddet şebek gibi geziyorsun. hadi kafayı şapka, bere saklar insan ama kaşı napacaksın?

  kısaca yaptıranların neden yaptırdığını anlasam da hiç beğenmiyorum.

  bunun dışında şu kıl mevzularını düşününce çevremdeki ergenlerde bir durum dikkatimi çekti. tanıdığım çoğu ergenin kaşlarının ortası yok. akraba olanlara özellikle analarına falan bile sordum almıyorlar da zaten hiç olmamış. çok var böyle. benim ergenliğimde tek kaş çoktu. madonna yüzünden falan da moda olabilir ama sanmıyorum yaa ne madonnası, kim nereden bulacak, herkes bildiğin tek kaşlıydı büdü gibi. üremek için hep az kıllıları seçmişiz demek ki. hepinizi tebrik ediyorum ahahahah!
 • siyah kedilerin fotoğraflarda güzel çıkmadıkları için daha az sahiplenildiği istatistiğine benzer, dijital gerçekliğin, duyularla birinci elden algılanan gerçeklikten daha önemli olmaya başladığının emarelerinden.

  ekranda güzel göründüğü sürece aynada nasıl göründüğünün önemi giderek azalıyor anladığım kadarıyla
 • biri bu diğeri dudak botoksu insan kendine nasıl yakıştırıyor anlamak zor. bakamıyorum bile bir de beğenen var.