şükela:  tümü | bugün
 • takılırken acısını neredeyse hissetmediğiniz ve max 5 gün içerisinde iyileşen piercing türüdür. kaşın mümkün oldukca yan bölümüne yapılırsa daha bir estetik durabilir. bakımı esnasında ıslak bırakılmamalı ve antibiyotik merhemle düzenli beslenmelidir. yüzün sinir ağı olarak en yoğun bölgesi olduğu düşünülürse yaptırmadan evvel iki defa düşünülmelidir.
 • teoman abimizin ne ekmek ne de su klibiyle türk televizyonlarına taşıdığı hadise.
 • güzel kaşları olan erkek kısmısına bazen haddinden fazla yakışan nesne..
 • burun, yanak, kulak dururken kaşa yapılan tehlikeli piercing. bazı vucutlarda 2 yıl sonra bile iltihaplanmaya neden olabilen, bazen de vucudun kabul etmeyip aylar sonra attığı piercing. yapıldıge yer ve yapan kişi cok önemlidir, kaşın gözün şakası olmaz. zira kas yaparken göz çıkarmak söz konusu olabilir.
 • spike olanlar gayet güzel dururken halka şeklinde olanları şekil ve duruş olarak kaşta çok alakasız, sanki bişey yanlışlıkla takılmış oraya gibi duran piercing türü.
  ayrıca iyileşirken kendiliğinden düştüğünde iz kalmadığı durumlara da tarafımdan şahit olunmuştur.
  saçma sapan şeyler takmamak gerekir, cerrahi çelik ve titanyum tavsiye edilir
 • iyileşme süresi 6-8 haftadır. devamlı oynamadığınız, temiz tutuğunuz, iyi baktığınız sürece kolay iyileşirler. enfeksiyon olduğunu deliğin ucunda içi su dolu sivilcemsi bir kabarcık oluşmasıyla anlarsınız, tuzlu su kompresyonuyla, küçük bir shot bardağını ılık tuzlu suyla doldurup piercinginize dayarsanız enfeksiyondan kurtulursunuz (bu yöntem her piercing için geçerlidir, tuzlu su her daim yardımcı olur. mesela, dilinizdeki piercing için ağzınızda tuzlu suyu tutmanız iyi gelir, kulağınıza mesela conch yaptırdıysanız shot bardağından ziyade kase kullanmanız gerekir falan). tabancadan ziyade iğneyle, yani piercing yöntemiyle delinmesi daha iyi sonuçlar verir, herhangi bir komplikasyon olma riskini azaltır (tabi delen kişinin tecrübesi de önemlidir). iğneyle deldirirken, piercer bir eliyle deriyi sıkıştırır ve siz nefes verirken deler, ya da cımbızımsı bir aletle deriyi sıkıştırır ve siz nefes verirken öyle deler.

  piercing yapıldıktan sonra etrafı bir miktar şişer. eğer daha hassas bir bünyeye sahipseniz, başkalarına oranla daha çok şişer. kimilerinde morarma, kanama da görülebilir, hatta ender rastlansa da gözünüzün etrafı da morarabilir. bütün bunlar o sırada çeşitli sebeplerle aldığınız ilaçlara, bünyenize, kadınsanız regl döneminize, yahut vücudunuzun başka bir sebepten vereceği tepkiye bakar. bölgeye buz koymak (piercinginizle çok oynaşmadan), yatarken kafayı daha yüksekte tutmak (fazladan yastık kullanarak mesela), hafif bir antienflamatuar almak bu dönemi atlatmanıza yardımcı olur. alkol, stimülant, aspirin, tylenol gibi şeyler ise tavsiye edilmez.

  bir kaç sene içinde hemen hemen tüm kaş piercingleri vücuttan atılır. çoğu kimsede bu ikinci seneden sonra olur, ancak yine bünyeye göre bir kaç aydan beş altı yıla kadar değişir. eğer daha uzun süre kalmasını istiyorsanız, fazla oynamayın, yırtılmasına engel olun, enfeksiyon kaptırmayın, peroksit gibi maddelerle değil, yumuşak sabunla temizleyin. piercinginizin kalınlığı da önemli, mesla 16g'den ince piercing takmak ömrünü kısaltır, fazla ağır ve fazla sıkı piercingler de aynı şekilde. vücut piercingi atarken, piercing yavaş yavaş cildin yüzeyine yaklaşır. yüzeye çok yaklaştığında hem görünüşü bozulur, hem de o bölge çok hassaslaşır. bu duruma geldiğinde piercingi çıkarmanız tavsiye edilir, çıkarmayıp da ne hali varsa görsün demek pek hoş sonuçlara yol açmaz. eğer vücudunuz piercingi attıktan sonra siz hala aynı yerde piercingizi istiyorsanız, bir kaç ay içinde tekrar aynı noktaya piercing yaptırabilirsiniz.

  düz barbell'e kıyasla, halka veya curved barbell tercih edilmelidir. bu iki seçenek daha fazla deri tabakasının altından geçtiği için daha uzun ömürlü olur. bana sorarsanız curved barbell zaten en güzel duranıdır.
 • bir sabah uyandığınızda yastığınız kan içinde bulmanıza neden olabilir...
  -bu noktada cendere müziği devreye girer.-
 • vücudunuz atarsa, taktığınız noktada kaşlarınızın dökülmesine sebep olabilen piercing.
 • gidip adam gibi bir yere yaptırdıktan sonra hiçbir riski olmayan piercing türü..özellikle titanyum kullanılır ve temiz bakılırsa ne iltihaplanma olur ne alerji...geriye paraya kıymak kalıyor..
 • piercing'inizi çıkarıp, beş ay boyunca takmasanız bile kapanmayan piercing çeşidi.