şükela:  tümü | bugün soru sor
 • squat yapıp kıçını başını instagramda teşhir eden kızdan iyidir dediğim kişi.
 • sistem çalışmasa yapmazlardı. 2 saattir kişisel iletişim dersinin notlarına bakıyorum ve adamlar yüzyıllar önceden iletişimin insanın fiziksel özellikleri ile temellendiğini çözmüşler.
 • türk kızı vs erkek triplerine girilen olay.

  özet olarak demek istediğim kızlar işin bokunu çıkartırken etrafında kaç tane kas yapıp (bkz: kas yapmak) paylaşan erkek gördün?

  squatla fenomen olan kişiyi ilk gördüğümde ulan bir defa da beyninizle fenomen olun demiştim.olur mu,olmaz tabi ki.squat yapan kız kadar prim veren erkeklerde de suç var.

  ama feminizm işte.squat yapan kız diyince türk kızı tepkilerini yeriz hemen.

  he evet türk kızı,tamam.
 • göbekliyim kassızım diye triplere girmeye gerek olmayan durumdur.

  şöyle anlatayım. adam uğraşmış didinmiş belki yıllar boyu debelenmiş ve sonucunda güzel bi vücut yakalamış. herkesten önce bu insan bunu kendisi için yapmıştır. vücudunu sevmiştir paylaşır. zaten işin özü bu. nasıl 'benim küpeştemdeki çiçeğim açtı', nasıl 'vov şu bina da süpermiş' diyip diyip fotoğraf koyuyoruz bu adamda kendini koymuş. afedersin orasını burasını mı açmış pornografik mi? yoo değil. bu eleman havuz başında poz verince de celallenen tipler var mesela.

  yata yata bi şey olmuyor beyler. kalkın siz de çalıştırın vücutlarınızı. illa spor salonlarında yatın kalkın demiyorum, yemeye içmeye özen gösterip freeletics gibi programlar bulun çalışın. haa yok çalışmıyor musun, o zaman gelip bu adam hakkında atıp tutma, uğraşmış ister gösterir ister kendine saklar.
 • kas yapayım derken göz çıkartmaktır.

  iğrenç armut vücudu görerek gözlerimiz acı çekmektedir.
 • benim bu. gerçi ben kendimi teşhir etmek için 3 yıl bekledim ama olsun. teşhir teşhirdir.
  her şeyden önce şunu belirtmek isterim ki fitness yapmayan insanların fitness konusundaki fikirlerini hiç bir sporcu sallamaz -fitness yapmayan diye ayırmamın sebebi ülkemin bazı bölgelerinde hala vücut geliştirmeyle ameleliği karşılaştıran arkadaşlar var,tamamen onları ayrı tutmak amaç- haliyle "sevmiyosan bakma kardeşim" yada "haters gonna hate tadında bi tepki almanız çok olası.
  herkesin kendi sebepleri var bu teşhir konusunda,evet çoğu kız tavlamak amaçlı.ama rahat olun 3 ay spor yapmış adama azan kız yok,zaten azmış bi kız o adama denk gelirse geliyo. "kas"la bi alakası yok yani pek.
  kendi teşhir sebebimse başarının takdir edilmesi.şöyle ki etrafımda zaten sayılı kişi var ve bu insanlarla fazlasıyla samimiyiz.bildiğiniz üzere ülkemizde samimiyet arttıkça tebrik ve takdir etme abzürd kaçmakta,haliyle laf arasında bi "helal olsun" duyarsanız "şaka demedi be olm" diye odaklanarak sevinmenize sebep olabiliyo.
  öte yandan,lösemili çocuklar için dergi satan kızlardan biri almıycama ikna olduktan sonra "sporcu musun?" diye omuzlarıma ve göğsüme bakarak sorması bana son 3 5 aydır yakalayamadığım motivasyonu buldurdu.
  bu spordan önce 1.5 yıl kung-fu yaptım ve fitness yapanlara "boşa uğraşıyolar olm kas olunca nolucak kullanmıycaklarsa" şeklinde yaklaşıyodum. ama fitness insana kendi sınırını görüp o sınırı tekrar tekrar geçme ve bunları yaparkende güçlendiğini aynada takip etmenin verdiği hazzı veriyo. bu bi çok sporcu için sporu güzel kılan şeydir ve tam olarak "kör olan birine gökkuşağından bahsedemessin" şeklinde bi örnekle açıklanır.
  toparlayacak olursak,yapan kişinin acelesi eleştiriliyosa kısmen haklı bi eleştiridir.ama bunun dışındaki durumlar hem hitap edilen kişinin umrunda olmayacağından hem konuşan kişinin tam olarak "bilmeden konuşacağından" önemini kaybediyo.
  ayrıca dikkatimi çeken bi durum da şu,kadınlarla ilgili başlıkların altına "para" diye ağlayan insan sayısı kadar,erkeklerle ilgili başlıkların altında "kas" diye ağlayan insan olduğunu görüyorum.böyle genel söylenip duran ne biliyim hayat amacı mutsuzluk saçmak olan insanlar mı var yoksa gerçekten aşşalık kompleksi mi merak içindeyim.
 • "kas yapar yapmaz" diye bir şey yoktur. zira kas iki günde oluşmuyor.
 • çok sık karşılaşılan, instagram kanatan durumdur.

  şahsen güzel vücutlar görmeyi zaten seviyorum. ıstemeyince bakmayabiliyoruz da, o yüzden çok büyük sorun değil. eskiden ben de "uff slk, iyki kslsn" tadında yaklaşıyordum. ama sporla münasebetim arttıkça bunu kendime saklamakta güçlük çekmeye başladım. vücut güzelleştikçe teşhir de kana karışıyor sanki.