şükela:  tümü | bugün soru sor
 • meat & meet olarak da geçen, silahşör caddesi üzerinde, bomonti bira fabrikası'na gelmeden önce bulunan mütevazı bir steak house.
 • şişli bomonti'de silahşör caddesi üzerinde bulunan ve dün gidip yemeklerini tatma fırsatı bulduğum mütevazi kasap ve biftek evi.

  öncelikle şunu söyleyebilirim ki benim gibi çoğunlukla gittiği mekanlarda fiyat/performans arayan arkadaşların istanbul'da et yemek için bir numaralı tercihi olması gereken bir mekan olduğuna lütfen emin olun. kendileri asıl meslekleri olan kasaplık vizyonlarını kesinlikle kaybetmemişler. yediğimiz ürünlere gelirsek:
  - yarım porsiyon sucuk. (7/10, 100 gr.)
  - yarım porsiyon zırhta köfte (10/10, 100 gr.)
  - tam porsiyon dana lokum (8/10, 200 gr.)
  - tam porsiyon kuzu küşleme (10/10, 200 gr.)
  - 2 adet ayran, 2 adet çay.

  yukarıda özetini gördüğünüz toplamda 600 gram et ve içeceklere 92 tl gibi bir rakam ödedik. evet, şaka değil. evet, istanbul'da. o sebeple canınız et istediğinde lütfen bu mekanı da tercihleriniz arasına alın. tavsiye edilir.
 • istanbulda şu anda aktif olan steakhouselardan favorim burası. çok bilinmediğinden ve çok da işlek bir muhitde olmadığından fiyatları da makul çeşit çok personel ilgili ve güleryüzlü. nusret'e ne bileyim günaydın'a hiç gitmedim gidenleri de anlamıyorum böyle bir mekan varken.. bir tek steak'in yanında sundukları garnitürleri zenginleştirebilirler ne bileyim özel bir sos sunabilirler o zaman fevkaladenin fevk'inde olur burası..