şükela:  tümü | bugün soru sor
  • aydın'ın çine ilçesi'nde bulunan yol üstü çöp şiş, köfte restoranlarından en ünlüsü. yatağan tarafından gelirken çine girişinde solda kalıyor; zaten görmemek mümkün değil yaklaştıkça reklam tabelaları iştahınızı açıyor.

yerini de tarif ettikten sonra lezzetine geçelim. öncelikle çöp şişleri bir harika; küçük küçük doğranmış mükemmel etler. her çöp şişin sonundaki kuyruk yağı da olayı bitiriyor; acayip güzel. köfteleri ise hepsi farklı boyut ve şekillerde, fabrikasyon değil imajı yaratıyor. ki öyledir büyük ihtimal. zaten dediğim gibi etine lafım yok, yağlı yumuşacık mis gibi... insanın dur durak bilmesi lazım yoksa mide fesadı geçirmek işten bile değil burada.

fiyatları yol üstü mekanlarına göre normalin üstünde. yani bence öyle; bilmiyorum başkalarının normali nedir. yalnız insanın onca yediği çöp şişten sonra para konuşası gelmez. 'tatmin oldum' der geçersiniz. lan gerçi normalin üstü bir fiyata sahip olması benim de hayvan gibi köfte, çöp şiş götürmüş olmamla alakalı olabilir. bak onu es geçtim; insan gibi yemedik ki gelecek tabi o kadar hesap.* son söz, yayık ayranını daha bir güzelleştirseler çok daha mükemmel olur bence. o biraz 3 yıldız aldı benden; velhasıl vedat milor stayla hepsi bu kadar...
  • yolum düşerse uğramadan geçemem çünkü hayatımda gördüğüm en büyük tabelaya sahip restaurant, lezzeti vs teferruat *
  • hayatimda yedigim acik ara en iyi köfteye sahip mekan. yanindaki cesnili sos da parca sogan da köftenin tadina cok yakisiyor. kesinlikle ugranilmasi gereken mekan.
  • marmaris yolu üzerinde genelde tercih ettiğim bir durak noktası olmasına karşın özellikle köftelerin üzerinde ızgara izi dahi bırakmadan servis etmeyi son zamanlarda adet edinmişler diyebilirim. yıllar içinde kalitesi düşen ve seri üretime bağlayan ramiz-vari köftecilere dönüşüyor gibi görünse de malzeme kalitesi halen çok yüksek. biz en son uğradığımızda bir porsiyon çöp şiş ve köfte söyledik yanına da piyaz ve ayran aldık. yanında gelen ızgara sebzelerle birlikte hepsi çok lezizdi. yine bir bayram arefesi olduğu için ilgi alaka çok üst düzey değildi. aynı sıradaki diğer köftecilerden bu haliyle bile daha iyi ama çine merkezdeki köftecilerden lezzet olarak aşağıda benim için. fiyatlar ortalama. puanım 3.5/5
  • yazılanlara götümle gülüyorum.yemeği yedikten sonra hesap gelince sakın şaşırmayın adam kasıklara kadar geçiriyor .bu kadar lezzetsiz köfte benzeri küçük kıyma topları görmedim.bir daha asla.