şükela:  tümü | bugün
  • 10 kg süt ile 1 kg kaşar peynir yapabilirsiniz.

    üreticiden çıkış maliyeti 3,40 - 3,80tl. (2021-temmuz)
    yani 1 kg kaşar peynirin temel süt maliyeti 38 tl.

    buna işleme + işçilik + elektrik + paketleme + sevkiyat + eklendiğinde ortaya çıkan rakamı buraya yazamadım.

    yukarıdaki referans maliyetin altındaki ürünlerin sağlık açısından tercih edilmemesi gerektiğini biliniz.

    kısacası marketten aldığınız kaşar peynire dikkat ediniz.

    satın alma işlemini kendiniz yapmadığınız kaşar peynir içerikli ürünleri (tost vb,) tüketmeyiniz.
  • debeci abartmış veya karıştırmış; kaşar yazanları tüketiniz ama
    eritme peyniri
    bilhassa tost peyniri
    hele hele üçgen peynir* tüketmeyiniz
  • süt ve süt ürünlerinde inanılmaz artışlar oldu ve olmaya devam ediyor.
    bu yüzden ucuza mal satabilmek için her türlü hileye başvuruyorlar.
    özellikle market zincirlerindeki bilinmedik ürünlerin "içindekiler" kısmını iyi okuyunuz.
  • eskisinin yenisinden değerli addedildiği varlık.
  • profil fotoğrafında sadece memesini, dudaklarının hafif aralanmış bir kısmını veya göğüs dekoltesini paylaşanların akıllarda oluşturduğu ilk imajdır.
    pazar kahvaltılarının vazgeçilmezidir
    türkiye 'nin en sevilen ve en çok tüketilen peyniridir
  • "üreticiden çıkış maliyeti 3,40 - 3,80tl. (2021-temmuz)
    yani 1 kg kaşar peynirin temel süt maliyeti 38 tl."
    başlığında şu bilgiler içeren peynir çeşidir. öncelikle böyle bir rakam yok. belirtilen kriterler için yağ protein oranların altında olmayan sütler için geçerli bir durum ki bu da 3.20 üzerine çıkmaz. bu sütler genelde içme sütü veya yoğurt yapımında kullanılır. 3.20 tl fabrikaya süt veren inek sütü üretici sayısı ülkede bir elin parmağını geçmez.
    kaşar peynire işlenecek sütler genellikle daha alt kritere sahip mümkünse asitliği ilerlemiş çiğ sütler kullanılmaktadır. kaşar peynirine işlenecek sütlerin müstahsillerinden yağ oranı protein vb kesintiler yapılır ve 3 lira altına çok rahat fiyat düşer.
    sütlerin nakliyesi genellikle üreticiden kesildiğinden bu rakam daha da düşer.
    süt işleme için fabrikada hammadde maliyeti düşer.
    hammadde maliyeti 3.80 olan çiğ sütü içme sütü olarak kullanılsa bir litre uht sütü marketten 12 liradan aşağıya satın alamazsın.
    bir de işçilik paketleme filan maliyet kalemleri yazmıyorum denmiş.
    yaz aslanım yaz bilelim. arat googledan yazarsın.
    kaşar peynirinde hammadde çiğ süt maliyeti 38 lira olan firma göster bana somut örnek.
    iki google araması yazan birseyler yazıyor.
    iade ürünlerle bir gram süt kullanmadan eritme tuzuyla peynir yapar kilogramı da 100 tl satar çok bilmiş keriz avlarlar.
    bahsettiğim rakamlar 2021 yılı temmuz ve eylül ayını içermektedir.

    kaşar peyniri konusunda uzman değilseniz fiyata göre değil ya güvendiğiniz yerden alışveriş yapın ya da güvendiğiniz firmalardan satın alın.
  • instagram influencer'ların kilosu kaça?
  • en sevdiğim pide çeşidi malzemesi.
  • kaşarın her türlüsünü severiz.

hesabın var mı? giriş yap