şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çiftlikbank’tan sonra şimdi de ‘kaşar bank’

  sultangazi ve çevresinden 30 kişi, çiftlik bank benzeri bir yöntemle dolandırıldı. 'kaşar ticareti yapacağız' deyip, kendilerinden para topladıktan sonra ortadan kaybolan bir kişi tarafından binlerce lira dolandırıldıklarını iddia eden mağdurlar "çiftlik bank ile dalga geçerken bizim başımıza geldi" ifadelerini kullandı. savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

  sultangazi’de 30 kişi, gaziosmanpaşa adliyesi’nde cumhuriyet savcılığına başvurup, “kaşar ticareti yapacağız” diyerek para toplayan ü.ö.(28)’nün, kendilerini binlerce lira dolandırdığını iddia etti. savcılığa verilen ifadelerdeki iddialara göre, özel bir gıda şirketinde çalışan ü.ö., “çalıştığım yerden kaşarı toptan alacağım. fabrikadan nakit alıp, marketlere vadeli satıp, aradaki parayı paylaşacağız” diyerek tanıdıklarından para topladı. para topladığı kişilere bir süre geri ödeme de yapan ü.ö., güven sağladıktan sonra çok sayıda kişiden yüklü miktarda para toplayıp ortadan kayboldu.

  “çiftlik bankla dalga geçiyorduk aynısı başımıza geldi”

  kamyon şoförlüğü yapan mesut ergün, “bir arkadaşımın vesilesiyle tanıştım. baktım arkadaşıma yüklü miktarda bir para verdi. ‘ne parası bu’ dedim. ‘kaşar alıp satıyoruz, onun parası. varsa sen de ver’ dedi. ben buna ilk etapta 13 bin para verdim. daha sonra tekrardan paralar verdim. bana geri dönüş yaptı, verdi biraz para. sonra da duyduk ki bu etrafı dolandırmış. bizden gelip para alıyor. bizden aldığı parayla gidiyor kaşar alıyor. 1 ton 2 ton kaşar alıyor.

  bunu götürüyor, ‘peynircilere, marketlere veriyorum’ diyor. bize bu şekilde anlattı. bize bir süre dönüş yaptı, sonra anladık ki; aynı çiftlik bank gibi biz de dolandırıldık. toplamda 100 bin lira dolandırıldım. diğer mağdurlar da; biri 450 bin lira dolandırılmış, kimine dairesini, kimine arabasını sattırmış, en yakın akrabasını bile dolandırmış. bu şekilde dolandırılan benim bildiğim 50-60 kişi var. zaten tanıdığımız 30 kişi adliyeye gittik. şikayette bulunduk.

  devletten, bir an önce bulunmasını bekliyoruz. şu an ‘bulgaristan’a kaçtı’ diye bir haber geldi. çiftlik banka dalga geçiyorduk aynısı bizim başımıza geldi. biz de buna isim koyduk ‘kaşar bank’ diyoruz.” dedi. ü.ö.’nün yerel bir haber sitesi için çekilen çiğ köfte reklamında oynadığı ortaya çıktı. savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

  kaynak
 • yeni çiftlik bank olmuş ve adam istediği miktarı toplayıp sırra kadem basmıştır.
  haberde şöyle bir şey geçiyor "çiftlik bankla dalga geçerken biz de dolandırıldık". mal mısınız olum?
 • öncelikle şunları bir yazalım:

  (bkz: doğal seleksiyon)
  (bkz: keriz silkeleme)
  (bkz: sürü psikolojisi)

  konuyu derinleştirmeye gelecek olursak halen insanımızın kolay yoldan uçuk paralar kazanabileceği hayalini yaşadığını görüyoruz. bir tanesi çiftlik bank ile dalga geçerken bizim başımıza geldi demiş... e tabi gelir... hayatınızda üretme ya da çalışma adı altında bir eylem yapmak istemiyorsunuz ki... ancak tek derdiniz kolay yoldan nası para bulunur veya üniversite okumaya ne gerek var çalışmaya ne gerek var tadında beyin terk beyanlarda bulunmaktır.

  bakın beyin fukarası yaratıklar... para kazanmak istiyorsan çalışacaksın, güzel para kazanmak istiyorsan eğitim alacaksın ve yenilikler içeren bir iş yapacaksın... ahlaki değerlere saygılı şekilde insanları tokat yapmadan çalışacaksın. o zaman bu ülkede para da kazanırsın, hayallerine de ulaşırsın... ancak öyle ben şu kadar para koydum. siz hala gidin üniversite okuyun diye gaza gelirsen sana bir koyarlar mars'a giden ilk beyinsiz olarak tarihe geçersiniz...

  inanmayın şöyle para tuzaklarına çok kısa zamanda uçuk para vadeden insanlara... okul okuyun, kitap okuyun, dürüstçe çalışın, yenilik üretin önce kendinize sonra çevrenize faydanız olsun...
 • --- spoiler ---

  kamyon şoförlüğü yapan m... e..., "bir arkadaşımın vesilesiyle tanıştım. baktım arkadaşıma yüklü miktarda bir para verdi. 'ne parası bu' dedim. 'kaşar alıp satıyoruz, onun parası. varsa sen de ver' dedi. ben buna ilk etapta 13 bin para verdim. daha sonra tekrardan paralar verdim. bana geri dönüş yaptı, verdi biraz para. sonra da duyduk ki bu etrafı dolandırmış.
  --- spoiler ---

  ah be abicim, o verdiğin paraları keşke ailen için kullansaydın. kolay yoldan para kazanılamayacağını ne zaman anlayacağız türk toplumu olarak? üstelik kamyon şoförüsün, benim dedemler de, dayımlar da senin meslektaşın. sür kamyonunu, çekicini. paranı öyle kazan.

  ne diyeyim, dolandırılanlara geçmiş olsun. bi soğuk su için.
 • iddia ediyorum keriz bank diye bir oluşum kurulsun yine gidip para yatıranlar olur.

  (bkz: beyinsiz bank)
 • kızlara hakaret eden bir başlık diye geldim ama mevzuu başka çıktı.
 • en komik kısmı dalga geçiyorduk demekleri
  haber link
 • ortada organize bir örgüt yok adam tek başına vurup gitmiş. mağdurlara geçmiş olsun lakin eski bir söz var el sikiyle gerdeğe girilmez deyü o aklıma geldi.

  ismi de mağdurlar kendileri koymuşlar bu arada. adam ben kaşar bank'ım dememiş yani.
 • kaşar ticareti yapıyoruz diye milletten 5 milyon tl çarpan oluşum. millet gene kolay yoldan para kazanmak için evini, arabasını satıp kaşar tacirlerine vermiş. kaşar taciri de bunları tost yapmış.