• doğru demiş. yüz kızartacak hiçbir şey içermeyen bir konuşma
  • kadın duyarı yapan görmedim henüz

ülke ilerliyor...

edit: erken konuşmamak lazımmış. felsefe ve siyaset bilgisi politically correct denen ucube kavramdan ibaret olan, bu cahilliğin sonucu olarak kendini solcu sanan kimlikçi/duyarcı liboşlar yine üşüşmüş. bi bitmediniz...
  • devamını dinleyince anlamlı gelen söz ''televizyonlarda boğaziçi'nde, odtü'de okuyan çocuklarla tartışacağım. televizyona atanamamış gariban ailelerin öğretmen çocuklarıyla çıkacağım"
  • kaşar olmak /kaşarlanmak tabirinin ilgili işte uzmanlaşmak,üzerinde çokca mesai harcamak anlamına geldiği düşünülürse gayette olağan bir açıklamadır.mesela cem küçük,şamil tayyar,rasim ozan kütahyalı,nagehan alçı,abdulkadir selvi çok bilinen bazı kaşarlardandır.

düzeltme:jderuan uyardı. kaşarlaşmak değil kaşarlanmakmış doğrusu.
  • kaşar'ın sözlük anlamı kurnaz, hilecidir.
    bunu kadınlar üzerinden argolaştıran ataerkil toplumumuzdur.
    bilerek eleştirelim.
  • kasarlanmak, kasarlasmak sadece kadinlar icin kullanilmaz, hepiniz köpek gibi seksist oldugunuz veya seksistligin dibine vurmus bi ülkede yasadiginiz icin öyle saniyorsunuz sanirim ama sirita sirita hazirlanmis sorulari soran dedeniz yasindaki gazeteciler de kasardir. muharrem ince nin söylediginden benim ilk anda anladigim budur.
  • kadın mıdır kız mıdır da diyebilirdi.
  • duyar kasmaya gelmeyin arkadaslar yeter . bu bahsettigi gazeteciler cok daha asagilik sifatlara layik.
  • argoda kaşar: açıkgöz, düzenci, kurnaz, hileci (kimse).
  • biçimde kusurlar olsa da içerik anlamında doğru konuşmadır. kız mıdır kadın mıdır bilemiyorum deseydi hülooğ der alkışlardınız belki.
hesabın var mı? giriş yap