şükela:  tümü | bugün
  • 90'lı yıllarda çocuk olan efsane nesil bilir. bu nesil yokluk görüp yazları çalışmış hayatı küçük yaşta öğrenmiştir. elinde ipadle değil sokakta futbol ve çeşitli oyunlar oynayıp gece yarıları arkadaşlarıyla dışarıda it gibi gezip pasaklı bir şekilde evin yolunu tutmuşlardır. sofralarında sarelle, kaşar, sucuk, salam, pastırma olduğunda kendini zengin hissetmişlerdir.
    edit: insan gerçekten hayret ediyor yorumlara. bu yorum yazanların çoğu salamı, sucuğu, kaşarı kendi özel mandıralarında veya üretim tesislerinde yaptırıyor ve tüketiyor sanırsın. ben sene karşılaştırması yapmadım. tabi ki de şuan yediğimiz bir çok ürün endüstriyel tezgahın iğrenç operasyonlarından geçiyor. ben geçmişte bir çok insanın ortak yaşadığı bir duyguyu dile getirdim. ya suserin biri bana babam memur du biz hergün et yiyorduk diye mesaj atmış. gülermisin ağlarmısın ülkenin durumunu bu konu ve altına yazılan yorumlara bakarak gayet kolay anlayabilirsiniz. güzel mesaj atanlarda oldu şimdi hakkını yemeyelim teşekkür ediyorum onlara.
  • şu sıralar yerini yeşil soğana ve bilumum yeşilliğe devreden üçlü.
  • hala içinde bulunduğumuz yıllardır.sizin o ucuza aldığınız kaşar sucuk salamların kaşar sucuk salamla alakası yok.
  • o yıllarda aldığın kaşar ve sucuğun kalitesindeki ürünleri şimdi alsan, yine lüks sayılır merak etme.

(bkz: nerede o eski kaşarlar)
  • gerçek sucuk salam ve kaşarın hala pahalı ve lüks olduğunu düşünüyorum.
  • kaşar ve sucuk olarak millete zehir yedirilmeyen yıllardı.
  • halen lükstür. toplu üretim ile tavuk bacağının pembeleştirlmesi ile oluşturulmuş sosise ve üzerine artık ismi bile yazılamayan ısıl işlem görmüş sucuk benzeri ürün sofrana girebiliyor diye bu kadar şey yapma istersen.

gerçek sosisi sucuğu hiç yiyemeyen insanların sayısı hala zannettiğiniz kadar az değil.

tanım: kısmi devam eden yıllardır.
  • muhtemelen 2020 li yillar bu tanima uyacak
  • her ne kadar şuan bu üçlüyü yiyorsam da siz bakmayın bana neredeyse portakallı ördek lüksüne yetişti yetişecek.
  • bizde sucuk öyle her zaman alınmazdı, misafir gelince yada baba isteyince olurdu. kaşar da eski kaşar olacak bi kısmı küflü bi o o kadarda lezzetli, özledim yemin ederim ya