şükela:  tümü | bugün
 • kodak markasının bitcoin mining cihazı kashminer

  https://siberekonomi.com/…urunu-kashmineri-tanitti/
 • kodakın yeni sazan.avisi desek yanlış olmaz. bahsi geçen 3400$ kiralama masrafı karşılığında, cihazın her ay 750$'a denk mining yapacağı varsayılıyor. bu varsayım medyanın da sayesinde yanlış şekilde bir "garanti" olarak gösteriliyor çünkü bahsi geçen meblağ, 1 btc = 14000 usd üzerinden alınmış. bu kur düştüğünde (an itibariyle 13500 oldu bile), otomatik olarak cihazın kiracısının geliri de düşmüş olacak. öte yandan, kodak zaten bütün muhtemel gelirin 50%'sine ortak.

  diyelim ki kur yükseldi, bu durumda da elinize sadece kodak coin geçecek. fotoğrafçıların telif haklarını ödemek için kurulmuş bu piyasanın sorun yaşaması durumunda, yatırımcılara ödeme olarak stock photo verilirse şaşırmam.

  diyelim ki bu da gerçekleşmedi, kodak coin bir şekilde kolayca paraya dönüştürülebilir bir alt-coin haline geldi. bu durumda da 2 sene boyunca aynı cihaza para bağlamış olmanızın etkisini yaşamak durumdasınız. çünkü, bitcoin çıkartmak için gereken işlem süresi her gün büyük oranda artıyor. piyasa şartlarından bağımsız olarak, 2 yıl sonra günde 7$lık kodak coin çıkartsanız bile şanslı sayılabilirsiniz.

  olayın tokatlama.avi kısmını görmek isterseniz, nyse:kodk araması yapıp son 5 günlük grafiğe bakmanız yeterli.

  kaynak ve daha fazlası: https://davidgerard.co.uk/…s-a-bitcoin-mining-scam/
 • kodak'ın fotoğraf makinesi sektröründe geride kaldım, bari blockchain ve bitcoin mining furyasından yararlanayım cabasıdır.