şükela:  tümü | bugün
  • iranlı yönetmen bahman ghobadi tarafından 2009 yılında çekilmiş şahane film. önceki filmlerinde (bkz: sarhoş atlar zamanı) (bkz: kaplumbağalar da uçar) toplumsal sorunlara çok daha keskin ve izlerken bile insanı zorlayan bir çıplaklıkla yaklaşan yönetmen bu filminde yine toplumsallığı elden bırakmamış ancak araç olarak müziği seçmesi sebebiyle belki de izlemesi zorlamayan bir film yapmıştır. iranda alternatif/underground müzik yapmaya çalışan birkaç gencin hikayesi konu edilir temel olarak ve bu yapılırken akıl almaz güzel şarkılar çalar her 10 dakikada bir. şiddetle tavsiye edilir...
  • eğer burayı okuyan biri varsa ona, bu filmi mutlaka izlemelisin derim.
    iran'da, o iran gibi şer'i hükümlere göre bir adalet ve güvenlik anlayışında alt tarafı bir kıçı kırık -küçümsemek için kullanılmayan bir tanım olarak, kıçı kırık- bir müzik yapacaksınız. hangi badirelerden geçmeniz gerekiyor. film tam olarak da bunun filmi.

    şu eğreti demokrasimizde bile şurada yazma özgürlüğünü kullanabiliyoruz. tamam bir çok konuda yüreğimiz ağzımızda belki ama, bu filmi izleyin ve islam cumhuriyeti neymiş? nereye evrilirmiş? bunu anlayın.

    belgesel tadında, ama tadından yenmeyen bir film. izlemenizi özenle tavsiye etmeliyim. 2009 yapımı bir filme şu benimki 2017 yılında toplamda 3. entry. sol frame'e bakınca ne boş işlerle uğraşıyorsunuz diye kusasım geliyor.