şükela:  tümü | bugün
 • gelen doğalgaz zamlarından sonra emeklileri, öğrencileri, dar gelirleri düşününce bir nebze sevinilen hava durumudur.
 • bir türlü kurtulamadığımız üstümüzdeki yüksek basınç sisteminden kaynaklanan durum. malesef şu an sıcak tarafta kalıyoruz. kasım ayını da bu şekilde kapatacağız gibi duruyor.

  global meteoroloji kuruluşlarının mevsimlik tahminlerine göre, bu kış normallerin üstü sıcaklık ve normallerin üstü yağış bekleniyor ülkemizin genelinde. fakat mevsimlik tahminlerin tutarlılık oranın düşük olduğunu unutmamak gerekir.

  kasım ayı genelde kış mevsiminin nasıl geçeceğine dair ilk sinyallerin alındığı aydır. genelde kasım ayı sıcak geçen seneler kışı da sıcak kapatmışız, kasım ayı soğuk geçen seneler kışı da soğuk kapatmışız. fakat bu durumu bozan ististani seneler de mevcut.

  atmosfer bu belli olmaz. bakarsınız kasım ayı sonunda sert bir şekilde kışa giriş
  yaparız.
 • evet sevgili yazarlar. kasım ayının neredeyse üçte birini bitirmiş olmamıza rağmen havalar aşırı sıcak. hava durumunda da önümüzdeki en az 10 günün daha böyle geçeceği belirtiliyor.
  çok rahatsızım bu durumdan. bu ne ya kasım ayında ince gömlekle terlenir mi?!!
  greta yellozu haklı galiba, iklim krizi başlamış.
 • toplu ulaşımda leş gibi bir koku olarak karşımızda duran gerçek.

  insanlar takvime bakıp gayet kazak ve kışlık mont giyiyorlar. ve vıcık vıcık terleyip leş gibi kokuyorlar.
 • kesinlikle sevinilecek bir durum değildir.

  bu süreci pastırma yazı sanan arkadaşlar var, fakat ne yazık ki yanılıyorlar. evet, coğrafyamızda genellikle yılın bu zamanı pastırma yazı denilen bir süreç yaşanır. yağışsız ve güneşli günler görülür, ancak ayaz da etkilidir. gece sıcaklıkları düşer. fakat bu yıl gece sıcaklıkları bile fazlasıyla yüksek seyrediyor. istanbul ve genel olarak batı bölgeler adına konuşuyorum.

  ayrıca sonbahar başladığından bu yana ortalamanın oldukça altında yağış gerçekleşti. bu da sürecin devam etmesi halinde tehlikeli bir kuraklık riski doğuruyor. kuraklık da musluğumuzdan akan sudan, tarlalardan sofralarımıza gelen yiyeceklere kadar birçok şeyi etkilediği için bu olağan dışı sıcaklara sevinirken iki kere düşünün. şu anda doğanın ihtiyacı olan şey bir an önce mevsime uygun olarak yağmura ve soğuğa kavuşmak.
 • sürülemeyen tarlalar, kuruyan agaclar, verimsiz zeytin agaclari demek olan havalardir.
 • koskocaman yaz boyu böyle güzel olmamıştı havalar. tadını çıkarmak lazım.
 • şahsımı da inanılmaz derecede rahatsız eden durum.

  bu havaya pastırma sıcağı diyenler lütfen beyin nakli yaptırsın. mevsim normallerinde soğuk olan bir durum arasında kısa süreli yaşanan sıcağa pastırma yazı denir. bu bildiğin küresel ısınma.

  tarımdan halk sağlığına kadar milyonlarca alanda suya muhtacız. boku yemeye başladığımızın göstergesi de bu günlerde yaşanan aşırı sıcak hava.
 • abicim siz ne salak insanlarsınız gerçekten. adam doğalgaza zam bindiren devlet yüzünden mevsimlerin rayından çıkmasına seviniyor, inanılacak gibi değil.

  küçük insanların küçük dünyalarındaki küçük hesapları. bu gezegen hepimizin ağzına sıçacak, bütün anadolu çöl olacak, götünüzü yıkayacak su bile bulamayacaksınız.

  işte o zaman o az gelen doğalgaz faturalarınızı dürüp götünüzü silersiniz. geri zekalı dar görüşlü beyinsizler sizi.
 • gündüz sweatshirt ile dışarı çıkarken " akşam dönerken acaba üşürmüyüm " heyecanını yaşamaktan çok sıkıldım sözlük. kim karar veriyorsa versin bitsin artık bu işkence.