şükela:  tümü | bugün
  • suriye’de hem annesini kaybetmiş hem de ciddi bir biçimde yaralanmış olan 2 yaşındaki masum bir bebek için açılan kampanya. bir etkisi olmaz diye düşünmeyin daha önce bu yöntemle (bkz: change.org) kızılay duruma el atmış ve kayda değer yardımda bulunmuş. ne kaybederiz ki...

--- spoiler ---

kasım bebek, suriye doğu guta'da annesinin kucağındayken bombalandı. annesini kaybedişinin yanı sıra yüzünden de çok ağır bir darbe aldı. tüm üst çenesini, burun boşluğunu, dudak ve yanak dokularını kaybetti. bu yüzden çok büyük acılar çekiyor. oradaki şartların yetersizliği yüzünden gerekli ameliyatları olamıyor. o bölgeden acilen çıkarılıp, tedavi altına alınması gerek. eğer gerekli ameliyatları olamazsa, annesini kaybettiği o korkunç andan kalma derin, çok acılı, konuşma ve yemek yiyebilme yetisini dahi elinden alan yarıklarla yaşayacak (!) artık yalnızca bakma, gör! duyma, işit! onun ve onunla aynı kaderi yaşayan tüm diğer savaş altındaki çocuklar için harekete geç, çünkü bazı şeyler için çok geç olabilir!
    --- spoiler ---

buyrun link: http://chn.ge/2lrs09v

güncelleme editi:

bugün arkadaşlardan biri oradan haber almış ve şunları söyledi: “qassim is in very bad condition today. the planes also targeted a raid near his house. this image of the raid needs to be evacuated outside ghouta”

(açıkçası kasım'ın durumu oldukça kötü, uçaklar onun oturduğu evin yakınlarını bombardımana tutmaya devam ediyorlar. bu resmi guta dışındaki insanlar da (tüm dünya) görmeli.)
  • eğer daha yüksek kitlelere ulaştırabilecek olan varsa lütfen yardımcı olsun. entrylerle de başlığı güncel tutarsak mükemmel olur. çünkü biliyorum ki bu sözlük muzzam insanlarla dolu, defalarca şahit oldum, hep birlikte olduk. bir çocuk ve bir bomba... aynı bomba hem annesini alıyor hem de yüzünü... sadece 2 cümle daha ne kadar üzücü olabilirdi ki ? eminim ki bu entryleri okuyan herkes bir şeyler yapmak istiyor, herkesin elinden gelebilecek bir şeyler var. sadece 10 saniyenizi ayırarak change.org kampanyasını bile imzalasanız çok çok büyük bir şeyin parçası olmuş olursunuz. kasım bebek desteklerimizle hayata tutunacak.

"aynı evrende yaşamamalı cellatlar ve çocuklar;
    ya ölmeli cellatlar,
    ya da hiç doğmamalı çocuklar…"
  • bu konuyu üst sıralarda tutarak siz de destek olur musunuz ?
  • kasım bebeğin tedavisi için gereken tüm çalışmalar ivedilikle gerçekleştirilmelidir.
  • sözlükde ne zamandır böyle bir kampanyanın eksikliğini hissediyordum. sözlüğe ilk bakmaya başladığım zamanlarda bu yardım kampanyaları benim içimi buraya çok ısındırmıştı. şimdi de gerek imzamızla gerek uplayarak elimizden geleni yapma sırası bizde
  • güncel tutulması gereken kampanya. imzalayalım, uplayalım.
  • sonuna kadar desteklediğim kampanyadır.
  • (bkz: yukarı)
  • up
  • bir imzada bizden.