*

şükela:  tümü | bugün
 • adı geçen mahallenin türkiye 3. futbol ligi 5. grupta mücadele eden futbol takımı. zamanında birinci ve ikinci liglerde de yer almıslardır. bu sene basında carlsberg ile sponsorluk sözlesmesi imzalamıslardı. ancak üst üste alınan rezil sonuçlar nedeniyle carlsberg sponsorlugunu geri cekti. takımın renkleri lacivert-beyazdır. hani taksim den sishaneye inerken asagıda bir stat görürsünüz ya, iste o kasımpasa takımının stadıdır.
 • 1921 senesinde adını taşıdığı semtte bulunan altıntuğ kulübü ile kasımpaşa terbiye-i bedeniye kulübü’nün birleşmesiyle kuruldu. kulübün lacivert beyazlı forma renkli futbol takımı 1923-1924 sezonunda resmi maçlara altıntuğ ismi ile çıktı. 1924-25 sezonunda katıldığı istanbul liginde ise kasımpaşa adını kullandı. bu sezon sonunda 2. kümeye düşen futbol takımı bu kümede altıntuğ adı ile yer aldı. 1938-1939 sezonunda 1. kümeye yükseldikten sonra adı 1942 senesinde bir daha değişmemek üzere, kasımpaşa’ya çevrildi.

  1944-45 sezonunda sonuncu olarak 2. kümeye düşen futbol takımı, 1945-46 sezonunda yeniden 1.lige döndü. kasımpaşa 1952’de kurulan istanbul 1. profesyonel futbol ligi’nde ve 1959-1960’tan başlayarak da 1. milli ligde yer aldı. 1963-64 sezonu sonunda sonuncu olarak mahalli profesyonel lige düşen futbol takımı, daha sonra katıldığı 2. ligde de tutunamayarak 3. lige düştü. halen bu ligde mücadele etmektedir.

  futbol dışında boks ve güreş dallarında faaliyet gösteren kulüp, özellikle güreş alanında başarı elde etti. gazanfer bilge, mehmet oktay ve ahmet kireççi gibi güreşçiler uluslar arası turnuvalarda birincilikler kazandılar. bu yüzden kulübün armasında ay-yıldız kullanmasına izin verildi.
 • başbakan çıkarma özelliği keşfedilince yatırım yapılmaya başlanmış olan spor klübümüz
 • gün itibarıyla iç saha maçlarını oynadığı kasımpaşa stadı ali sami yenden daha fiyakalı olan 2.lig ekibi
 • lisedeyken maçlarını kaçırmazdık bunun.. ama nedense (!) rakip takım taraftarları için ayrılan tribün hep bo$ kalırdı. onları da, yanımızda oturup da kasımpa$a gol atınca sevinmeyenlerden seçerdik hemen.. rakip oyuncuların tahliyesi için stadın bo$almasını beklemek pek sürpriz bir durum olmazdı..

  taksim'e cami yapma projesi'nin gündemde olduğu zamanlarda arada bir maçlara rte de gelirdi. sevinç gösterilerinden, ki o zamanlar stad $imdiki gibi değildi ve tesisler için 10 milyon dolar harcanmamı$tı, stadın ba$ımıza yıkılacağını sanmı$tık.. (evet eski tüyap'ın $imdinin trt'sinin alt kısmındaki stad)

  uzunca bir süre 3 ligde kaldıktan sonra, 3 sene önce 2.lige çıkmı$ ancak tutunamayıp yine 3.lige dü$mü$tü.. geçen sene yine 2 lige çıktılar ve $u anda b kategorisinden a'ya geçmek için çaba sarf ediyorlar.

  ha bir de, taksim meydanı'ndaki arsanın otopark i$letmeciliğini de kapmı$lar.
  http://www.kasimpasaspor.com/
 • son yıllardaki en inanılmaz maçlardan biri olan 30 mayis 2007 altay kasimpasa maci sonucu bileklerinin gücüyle, hiç bir soru işaretine yer bırakmadan süperlig'e çıkan istanbul kulübü.
 • önümüzdeki sezon super ligde oynayacak takımdır.

  edit: sevgili kötüleyen arkadaşlar, ne izmirli ne de kasımpaşalıyım. futbolla da pek alakam yok. cep telefonuma bilgi mesajı olarak geldi. baktım sözlükte yoktu. amme hizmeti yapayım dedim. bilgi amaçlı koydum. bu kadar.
 • önümüzdeki sezon * süper lig'ten düşecek takımdır.
 • sözde değil özde takımdır..
 • 2007-2008 sezonunda fenerbahçe, beşiktaş, galatasaray ve istanbul büyükşehir belediye spor ile beraber top koşturacak beşinci istanbul takımı.