şükela:  tümü | bugün
  • 2pac’ın reenkarnesiymiş.

yoksa kendisi miymiş, bıkmadılar aynı geyikten.

ama sesi benziyor pezevenkin, spotifydan bakın chevys on the low.
  • yıllar sonra gelen "2pac hala dönmedi mi lan?" sorusuyla etrafa bakınırken karşıma çıkan, gece gece şahsımı kıllandıran bir rapçi arkadaşımız. iki saattir şarkılarını dinliyor, videolarını izliyor ve bir ipnelik seziyorum. gönül istiyor ki gerçekten 2pac'a frontman'lik yapıyor olsun amma velakin yıl olmuş kaç, teknolojiyle babam da böyle yapar sesini. bazı şarkılardaki aşırı dijitallik kulak tırmalıyor zaten ama bazılarında ise gerçekten 2pac söylüyormuş gibi hissettiriyor. işte kıllanma da orada başlıyor. üstüne, hussein fatal ile klipli mlipli şarkısı var bu elemanın. ilginç bir mevzu. canlı performanslarında da sürekli playback yapıyor. youtube kanalının derinliklerinde efektsiz şarkılarını tespit ettim. kendi sesinin 2pac ile alakası yok ve onlardaki söyleme tarzı ve şarkı sözleri çok farklı. insan gerçekten hayret ediyor.

birkaç saatlik şüphe dolu serüvene çıkmak isteyen meraklısına ilk şüpheli şarkı burada. bu şarkıdaki ses tonu yüzünden şüpheyi elden bırakamayacağım. sözleri de cabası.

hussein fatal ile olan şarkısı burada. bu klipteki tip-ses uyumsuzluğu çok sinir bozucu geldi bana.

her seferinde farklı ses tonu duyacağınız çeşitli şarkıları içinse buradan devam edebilirsiniz.

insanlık için kısa, benim için uzun süren bir teorinin daha sonuna geldik. hayırlı işler, bol teoriler.