şükela:  tümü | bugün
  • şairler, ressamlar, tiyatrocular, aktörler, aktristler, yönetmenler.. atkılar, pipolar, fularlar,..
    hepsini geçtim de, 20'li yaşlarındaki mühendis, sekreter, muhasebeci, barmen, figüran, barmeid, öğretmen, doğudaki askerlik görevinden yeni gelmiş işsiz, vb. kategorideki insanların her ne cinsiyetten olursa olsun kasıntı oluşları sanırım bende kaşıntı yaratıyor. hem de içimde bir yerde. kaşıyamıyorum da yani, kötü olan o.
  • ekşi sözlükte elini sallasan 3 tanesine çarpacak, 4.süne de bana niye çarpmadın abi dedirtecek kadar çok olan insan çeşidi. herkes hep mükemmel, hep en ahlaklı, en doğru düşünen olmak zorunda değil. herkes böyle olamaz zaten. kasmayın olum kendinizi be. sahte oluyosunuz lan. arkadaş bi siki de beğenin be başlığını 2008'de açan yazar da biraz şekilci, biraz da bu kesimden* arkadaşlara dayanamayıp sonunda isyan ederek bu başlığı açtı sanırım. amına kodumun sözlüğünde yapmacık mükemmel insanlardan, ahlak bekçilerinden, millete hava atıcam ayağına gece gündüz robdöşambrla geziyomuş izlenimi yaratan insandan bol ne var ki. üstüne alınacak kesim belli, sonra çıkıp bana çemkirmeyin. yeter ulan bıktım gerçek hayatta çoğu iki lafı üst üste getirmekten uzak olduğunu tahmin ettiğim insanların burada lord kesilmesinden. he bir de unutmadan. sadece ekşi sözlük değil. tüm sosyal medyadan sahtelik, kasıntılık akıyor. face'te herkes şekil, twitter'da herkes mutlu, mesut, cool. sözlükte de her siki biliyor. sosyal medya ruhunuza kaçmış sizin olum. insanların kaç hesabı varsa o kadar bölünüyor. ikiyüzlü olmadan, sağlık bi şekilde kullananları tenzih ederim. helal lan size.
  • konservatuvarlarda binlercesi mevcut , arkadan da bir o kadarı yetişen grup. sanki evlerinde hiç kuru fasulye pişmemiş gibi davranıp "ne oluyor yahu operacıyız biz,nerede benim fesleğen soslu fettuccinim" tadında takılırlar. gariptir , allah yakınlarına sevenlerine sabır versindir. birinin sesi diğerinden güzel olmaya görsün ,sürekli bağırarak gezerler.bunlar gibiler yüzünden operanın ,sanatın adı kötüye çıkmış ve opera okuyorum dediğinde "haaa o baağaranlar sizlersiniz" tepkisi çoğalmıştır.
  • kadın erkek fark etmez; bu tarz insanların kasıntılarının giderilmesindeki yegane yol bizzat kendilerini zikmektir. evet bilim adamlarına da danışabilirsiniz. bende çok kafa yordum bu insanlar hakkında. başka çaresi yok gibi görünüyor.
  • küfrün en çok yakıştığım kimseler.
  • insanlığı soksan durmayacak tipler olabilirler
  • plaza çalışanlarının %90'ıdır.

(bkz: plaza insanı)
  • maslak-şişli-etiler-levent plaza insanları. kasılmaktan insani değerleri yitirirler.
  • ne zaman bunları görsem giderim konuşturmaya çalışırım. fazla konuşmazlar gülmezler. kasıntılıklarını aşsınlar diye çabalıyorum çünkü geriliyorum karşımda kasıntı tip görünce
  • bizim ülkenin insanlarıdır bu. gereksiz bir kasıntılık, egoizm, alttan alta laf sokma çabaları, işi var diye kendini adam sanmalar v.s lüzumsuzluk..