şükela:  tümü | bugün
  • ablacım takılma o kadar. gençler görmüş beğenmiş; beğendiysen konuş, beğenmediysen konuşma.

bir saygısızlıkları olmamış, müstehcen bir şeyler yazmamışlar, yapılanın doğru olmadığını söylediğinde de özür dilemişler. ısrarcı bir hareketleri de yok gördüğüm kadarıyla. kız hayır derse teşekkür eder ayrılırım kafasındalar. bitti gitti.

verdiğin telefon nişanlının olsa ne olacaktı? gidip vuracak mıydı adamları? yahut nüfuzlu bir kadın olsan hapse mi attıracaktın?

tanım: kasada gördüğü kızı beğenmiş erkektir.

edit: neden kasada gördüğü kızdan hoşlanan bir erkeğin o kızı kesip üçüncü sayfalara düşeceği önyargısına kapılınmış onu da anlamadım. bu arada eleman arkadaşım yaptı diyerek ona yardım eden arkadaşına yanlış yapmış. hikayedeki tek yanlış yön orası bence :)

edit 2: kasadaki anan bacın olsa da aynı şeyi düşünür müydün diyenler olmuş. sizin gibi insanlar inanmayacak olsa da söyleyeyim: evet, aynı şeyi düşünürdüm. benim bacım diye hiçbir erkek ona beğendiğini söyleyemeyecek mi? benim bacım diye hayatında bir erkek olmayacak mı? ha ahlaksızca bir yaklaşımla mesaj atılsa idi yahut ısrarcı bir harekette bulunulsa idi ona herkes tepki gösterirdi zaten. sapla samanı birbirinden ayırmayı ne zaman öğreneceksiniz?

edit 3: gerçekten okuduğunu anlama özürlü çok fazlalaşmış sözlükte. sanki ben "herkes, herkesin telefonunu rızası dışında alsın ve istediği şekilde mesaj göndersin" demişim gibi tepki görüyorum. mevzuyu sapıklığa, kadın cinayetlerine vs. nasıl bağlıyorsunuz onu da anlamakta zorlanıyorum. baktın ben "bu olayda" tekrar söylüyorum " bu olayda" sapıklık, tecavüz, kadın cinayeti vs. gibi şeyler görmüyorum. sadece hoşlandığı kızla iletişim kurmaya çalışan bir adam görüyorum. onu da mesajlarında ahlaka mugayir bir içerik olmamasından ve reddedilince özür dilemiş olmasından çıkardım. kullandığı yöntem yüzde yüz doğru olmasa da elindeki tek şansı değerlendirmek istemiş sadece. benim gözümde olay bundan ibaret. ha elemanın asıl niyetini tabi ki bilemem. size de tavsiyem niyet okuma yapmamanız.
  • olm bu ekşi sözlük ne ara bu kadar dangalak yuvası haline geldi lan.

hiç tanımadığın bir insanın rızası olmadan telefonunu alıp rahatsız etmeyi nasıl normalleştirebilirsiniz aklım almıyo. sözlüğün anasını sikmişsiniz küçük bir türkiye simülasyonu olmuş burası, mutlu musun yönetim?
  • ben, benden hoşlandığını bildiğim kıza bile mesaj atamadım. adamlar tanımadıkları kadına -numarasını etik dışı yolla elde ederek- mesaj atabiliyor.

zaten ülkemizin başına ne geldiyse ya özgüven eksikliğinden ya da özgüven fazlalığından geldi.

ortalığı ayağa kaldırmaya değecek bir olay değil ama görmezden gelinecek bir olay da değil.
  • ekşiup tarafından periyodik olarak açılan uydurma başlıklardan biri. bunlara inanarak linklerine tıklayıp, entry girip kendinizi salak yerine koydurmayın. tek amaçları reklam çöplüğü sitelerine girmenizi sağlayıp üzerinizden para kazanmak. 2 tane sahte konuşma görüntüsü, 1 tane fake kadın nick'li hesap. alıştık artık bunların palavralarına. ne başlığı açan kişi kadın ne de böyle bir olay yaşandı.

(bkz: eksiup.com'un 10 tl'ye sözlüğe entry yazdırması)

(bkz: eksiup.com'un sahibinin aktroll olması)

(bkz: eksiup.com/#96588044)
  • yarak kurek tanimlar yapilan olay, "kasada gordugu kizi begenmis cocuktur." demis, kasada gordugunuz kizi begenmeniz, iletisime gecmek icin yeterli degil. manav tezgâhindan armut mu begeniyorsunuz? sizin begendiginiz her kadin, rizasi ve bilgisi olmadan sizinle muhattap olmak zorunda mi? karsidaki kadin bunu illa normal mi karsilamak zorunda? mesajin icerigi ne olursa olsun, onun bundan rahatsiz olmasini nasil "bos ver" diye gecistirebiliyorsunuz? altindan bok da cikabilir? kadinin rahatsiz olmasi cok dogal, "bos ver" pardon, bos veririz ok. romantik film seti degil burasi, kadin kasabi gibi ulke. cocuklar bir haytalik mi yapmis? amaaan bos ver. kadinlari, size hizmet uzere yetistirilmis damizliklar olarak gormekten vazgecin artik.
  • bankada başıma gelen olay. işlem yaptığım sırada yan tarafımda işlem yapan şahıs işi gücü bırakıp numaramı yazmış aklına. eve bir geldim anında mesaj. ciddi anlamda tanışmak istiyormuş bilmem neymiş. cesaretini sikerim dememek için çok zor tuttum kendimi. tam anlamıyla bir tacizdir bu. hatta o an aklıma her şey geldi. bankadan sonra eve döndüm. numaramı ben istemeden gizli gizli dinleyip telefonuna kaydeden insan evime kadar takip de edebilirdi diye. çünkü bu yaratıklardan her şey beklenir.
    arkadaşlar, ne olacak alt tarafı yazmış, filan demeyin. zaten numaramı gelse kendisi istese, kibarca karşılık veririm. belki ben evliyim lan, belki sevgilim var. o yüzden savunulacak hiçbir tarafı yok.
  • illa bir suçlu arıyorsanız oda migrosdur. üçüncü kişilerin yanında telefon numarası mı sorulur,telefon numarasına tanımlı müşteri numarası gibi bir şey kullanmaları lazım.
  • lan olm adam kızı görüp merhaba tanışabilir miyiz diye gitmemiş. kizin tel nosu(kişisel bilgisi) iradesi dışında kaydedilmiş ve paylaşılmış. alooo
    tanım: tacizci
  • burda "ne var ki bunda, reddet gec, kezban" falan diyenlerin hepsi benzer boklar yiyebilecek potansiyelde insanlar oldugu icin empati yapip savunuyorlar bu aymazligi.

ancak comarlariyla meshur bir ortadogu ulkesinde bu kadar normal karsilanabilir bu hareket.

hukuki olarak bi bok olacagini sanmiyorum ama en azindan isimleri, kimlikleri bulunup ifsa edilmeli bu dalyaraklarin.