şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: 34 vb 4054)... plakalı araç sayesinde önemi bir kez daha ortaya çıkmış olan...

  (bkz: babasının köyde eşek vermediği adama araç vermek)... te olanları;

  sürekli birlik olup eşek köyden gelene kadar dövemeyeceğimize göre;

  bunları teşhir etmenin en etkili ve önemli yolunun aleti...
 • yeni nesil haber kaynağı.
 • motosikletliler tarafından doğru bir şekilde kullanıldığında trafikte yaşanabilecek kaza, kavga, tartışma gibi durumlarda kanıt teşkil edebilecek, trafikte haklıyken haksız konuma düşülmesini engelleyebilecek zamazingo... bu açıdan, sayısız örnekte görüldüğü gibi, trafikte akıllıca, sakin, kararında kullanımının karşı taraf üzerinde caydırıcı etkisi de vardır.

  yanlış kullanıldığında, gücü ve etkisi abartıldığında ise bazı bünyelerde özgüven patlamasına sebep olabilen bir aparattır. kişinin zeka seviyesini ve empati yeteneğini hızla düşürürken öfke ve saldırganlık seviyesini en yükseğe çıkartan, sayısız örnekte görüldüğü gibi aptallığın tesciline ve cümle aleme ilanına da yarayan bir aygıttır. "kavga çıkartıp kaydedeyim akşam youtub'a koyayım tık alayım" derken rezil olmak da var.

  bakınız da bakınız.
 • kaza/kanıttan ziyade amacı "mevzu olsada çeksek, youtube'tan parayı gömsek" olan aparat.

  saatte 200 basan motorlar, trafikte diklenmeler, kavga ve küfürleşmeler falan hep bunun eseri...
 • +20 atar ve -%5 hp verir.
 • motosiklet üzerindeyken kullanılacaksa yegâne amacın kaza, tartışma vb. gibi durumların kayıt altına alınması olmalıdır.

  bilerek olay çıkartıp, youtube'da hit kasmaya çalışan dangalakların uzak durması gereken elektronik cihaz.
 • aha bittin şimdi sen kamera kaydetti herşeyi'cilerin peyda olduğunu bizlere gösteren teknolojidir. gerçekten haklı gerekçelerle sosyal medyaya karşılaşılan olayları yükleyen motorsiklet sürücüleri lütfen üzerine alınmasın ama bu teknoloji zorunlu olduğundan beri ciddi derecede yaygınlaştı. iyi de bir teknoloji asla gereksiz görmüyorum ama bazı kullanıcılar cidden çok gereksiz. çok basit bir şekilde "pardon hocam" ya da "dikkat et hocam" gibi sözlerle geçiştirilecek meseleler büyütüldükçe büyütülüyor. bu kamera sosyal medyada fav, rt, beğeni almak için kullanılmamalı. alakasızca büyütülen kavgalara tanık oluyoruz. bunun için kavga çıkartan adam var. ben haklıyım direyerek youtube'a yüklenen videoların azımsanmayacak sayıcasında motorcular haksız. motorcular farkına varılsın, biz de trafikteyiz adı altında yapılan bu upload'lar trafikte motorculara olan saygıyı azaltıyor. benden söylemesi.